• İSTANBUL İMSAK  03:25 GÜNEŞ  05:26 ÖĞLE  13:11 İKİNDİ  17:11 AKŞAM  20:47 YATSI  22:39
  • 32,84
  • 35,1096

Adnan Oktar'dan Acun Ilıcalı açıklaması

Fenerbahçe'deki başkanlık seçimi öncesi, Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasındaki tartışmalara Acun Ilıcalı da dahil oldu. Yıldırım, Ilıcalı'yı terör örgütleriyle bağlantılı olmakla suçlarken, Ilıcalı, "Başkan olmak için beni karalamaya çalışıyor" şeklinde yanıt verdi. Adnan Oktar ise A9 TV kanalında Acun Ilıcalı hakkında "Acun, 15 yıllık talebemdir. O çok yamandır kerata .. Küçük yaşta annesi babası öldü. Küçük şeker bir kızı vardı. O da acayip yaman ve fettan bir şeydir. Çok severdim." demişti.

adnan-oktardan-acun-ilicali-aciklamasi.png
a655a9e8-4807-4dc8-8780-869bf70be620.png

Süper Lig'de sezonu ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe'de başkanlık yarışı kızışmaya devam ediyor. Kongre öncesi Ali Koç ve Aziz Yıldırım arasındaki tartışmalara, dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho'nun transferiyle yeni bir boyut eklendi. Bu transfer sürecinde öne çıkan ve Ali Koç'un yönetim listesinde yer alan Acun Ilıcalı da tartışmanın merkezine yerleşti.

SÖZLÜ SAVAŞ
Geçtiğimiz gün gazeteci Enver Aysever'in YouTube programına konuk olan Aziz Yıldırım, Acun Ilıcalı hakkında sert ifadeler kullandı. Yıldırım, Ali Koç'un yönetim listesinde FETÖ ve Adnan Oktar ile bağlantılı isimler bulunduğunu iddia etti. Ilıcalı’yı hedef alarak, "Acun, FETÖ'cülere pasaport veriyormuş, Adnan Oktar meselesine girersem sokağa çıkamaz" dedi.

ILICALI'DAN CANLI YAYINDA YANIT
Aziz Yıldırım'ın bu iddiaları sonrası gözler Acun Ilıcalı'ya çevrildi. TV100'de Candaş Tolga Işık'ın sunduğu "Az Önce Konuştum" programına katılan Ilıcalı, Yıldırım’ın iddialarını "çirkin ve art niyetli" olarak nitelendirdi. Ilıcalı, "Başkan olmak için birilerini karalamaya çalışmak yakışmıyor. Aziz Yıldırım döneminde kulüp 600 milyon euro zarar etti. Kendisi bu zarara cevap versin, sonra konuşsun" dedi.

YILDIRIM SERT ÇIKTI
Ilıcalı'nın açıklamalarının ardından Bursa'daki genel kurul üyeleriyle bir araya gelen Aziz Yıldırım, Ilıcalı'ya yönelik daha sert ifadeler kullandı. "Acun, kaşınıyor. Kaşınmasın. Londra'da Mourinho ile görüştüğümü söylemiş, yanlış biliyor, Roma'da görüştüm geri zekalı!" dedi.

ADNAN OKTAR’DAN ACUN ILICALI AÇIKLAMASI
A9 TV kanalındaki programında ünlü televizyoncu ile ilgili açıklamalar yapan Adnan Oktar, daha önce yaptığı açıklamada, Ilıcalı'nın 15 yıllık talebesi olduğunu söyledi.
Oktar, "Acun, çocukluğunda çok metanetiydi. Şakacı şamatacıydı. Bakırköy Zuhuratbaba'da oturuyordu. Ben onlara görüşmeye gidiyordum. Çok haytaydı. Her gittiğim de mahallede futbol oynarken bulurdum. Bir kere doğru konuşmamıştı normalde üstüne gitmezdim fakat bana zeka oyunları yapıyordu en sonunda köşeye sıkıştırarak itiraf ettirdim. O zamanlar da çok yamandı. Eşi Seda ise hanım hanımcık kibar kaliteli biriydi. Arkadaşı Esat Yontuç, o da talebemdi. Şuanda da ikisi arkadaştır. Esat Acun'a kıyasla daha sakindi." ifadelerini kullandı.

Adnan Oktar, konuşmasının devamında ise Acun Ilıcalı hakkında eleştirilerde bulundu: "Dine karşı bir tavrı yoktur fakat savunan bir tarafı da yoktur. Aslında, kısa mesajlar verebilir. Mesela, Allah'a şükür bizim modern bir dinimiz var. Atatürk'de islam dinini yüceltmiştir. Dinimiz akla bilme hizmet eden bir dindir. Kapı açan bir dindir. Televole kültürü, Genellikle boş mesajlar veriyor. Türkiye için çok tehlikelidir.

Oktar, "Güneydoğu karışıkken .. Türkiye'nin bir bölümünü koparmaya çalışırlarken, PKK'ya karşı konuş, bölünmeye karşı konuş. Sanki Türkiye'nin menfaatleri onu ilgilendirmiyormuş gibi .. Gayet güzel imkanın var. Çok alakasız, çok satii, televole kültüründe bir uslupla günlerini geçiştiriyor. Tarihe geçecek icraatler yapabilir kimse de bir şey demez.. Çok dindardır aslında, Allaha inanır. Yıllarca, namazlarını muntazam kıldı. Eşi, Seda da öyledir." şeklinde konuştu.
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek