• İSTANBUL İMSAK  03:36 GÜNEŞ  05:30 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:04 AKŞAM  20:33 YATSI  22:18
  • 32,189
  • 34,9449

Başak Demirtaş adaylıktan niye vazgeçti?

Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, İstanbul’dan aday olabileceği açıklamasından yaklaşık 2 hafta sonra DEM Parti ile ortak karar doğrultusundan adaylık kararından vazgeçtiğini açıkladı.

basak-demirtas-adayliktan-niye-vazgecti.jpg

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, İstanbul’dan aday olabileceği açıklamasından yaklaşık 2 hafta sonra DEM Parti ile ortak karar doğrultusundan adaylık kararından vazgeçtiğini açıkladı.

Bu karar, İstanbul’u “geri alma” hesabı yapan AKP'nin ve Demirtaş’ın adaylığının seçimi “riske sokacağını” düşünen CHP’nin İstanbul hesaplarında da değişikliğe yol açacak görünüyor.

Bir yandan da siyasi kulislerde Başak Demirtaş’ın adaylıktan “neden çekildiği” sorusuna yanıt aranıyor.

31 Mart yerel seçimlerinde seçim işbirlikleri konusunda “kent uzlaşısı”nı dikkate alacaklarını duyuran DEM Parti, Başak Demirtaş’ın adaylık açıklamasından İstanbul’da kendi adayını çıkarma kararı aldı.

Parti yönetimi, Başak Demirtaş’ın adaylığına ilişkin sorulara ise “Partinin isim havuzunda” olduğunu belirtip net yanıt vermemişti. Başak Demirtaş’ın adaylıktan vazgeçme kararı, gözlerin yeniden DEM Parti’ye çevrilmesine yol açtı.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek