• İSTANBUL İMSAK  03:43 GÜNEŞ  05:37 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:43 YATSI  22:28
  • 32,9065
  • 35,6871

Bayram öncesi Ticaret Bakanlığı denetimleri artırdı

Ticaret Bakanlığı, vatandaşların mağdur olmaması, hak ve menfaatlerinin korunması amacıyla denetim faaliyetlerinin ramazanın son günlerinde ve Ramazan Bayramı süresince de artırılarak, etkin şekilde sürdürüleceğini bildirdi.

bayram-oncesi-ticaret-bakanligi-denetimleri-artirdi.png

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Ramazan Bayramı'na günler kala gerçekleştirilen denetim faaliyetlerine dair bilgilendirme yapıldı. Açıklamada, fahiş fiyatlar konusunda uyarının da yer aldığı belirtilerek, vatandaşların mağdur olmaması ve haklarının korunması amacıyla ramazan ayı boyunca yoğun denetim faaliyetlerinin sürdürüleceği vurgulandı. Bu denetimlerin Ramazan Bayramı süresince de artırılarak etkin bir şekilde devam edeceği ifade edildi. Özellikle alışveriş merkezleri, gıda ve bayramlık ürün satan perakende işletmeler ile tüm marketlerin yakın takip altında olacağına dikkat çekildi.

Vatandaşların şahit oldukları fahiş fiyat artışlarını Bakanlığın çağrı merkezine ve internet sayfasına bildirebilecekleri hatırlatıldı. Ayrıca, işletmelerin mevzuata uyum sağlama ve vatandaşları mağdur etmeme konusunda hassasiyet göstermeleri gerektiği vurgulanarak, bu konuda gereken yaptırımların uygulanacağı belirtildi. Bu açıklama, tüketicilerin haklarının korunması ve adil ticaretin sağlanması için atılan önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek