• İSTANBUL İMSAK  03:44 GÜNEŞ  05:38 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:42 YATSI  22:27
  • 32,9065
  • 35,6871

Bayram şekerine kan bulaştırma! Kurban Bayramı'nda yerli ürünleri tercih edin!

Kurban Bayramı yaklaşırken, "Bayram şekerine kan bulaştırma!" sloganıyla sosyal medyada başlatılan boykot kampanyası, dikkatleri bazı tanınmış markaların üzerine çekiyor. Kampanya, işgalci İsrail’i desteklediği gerekçesiyle bazı şeker ve çikolata markalarının boykot edilmesini öneriyor. Peki, bu bayramda hangi şekerleri tercih etmeliyiz?

bayram-sekerine-kan-bulastirma-kurban-bayraminda-yerli-urunleri-tercih-edin.jpeg

Kurban Bayramı yaklaşırken, "Bayram şekerine kan bulaştırma!" sloganıyla sosyal medyada başlatılan boykot kampanyası, dikkatleri bazı tanınmış markaların üzerine çekiyor. Kampanya, işgalci İsrail’i desteklediği gerekçesiyle bazı şeker ve çikolata markalarının boykot edilmesini öneriyor. Peki, bu bayramda hangi şekerleri tercih etmeliyiz? 

Kurban Bayramı yaklaşırken, sosyal medya üzerinden yapılan boykot çağrıları dikkat çekiyor. "Bayram şekerine kan bulaştırma!" sloganıyla başlayan kampanya, bazı markaların desteklenmemesi gerektiğini vurguluyor.

BOYKOT EDİLMESİ ÖNERİLEN MARKALAR

Birçok tanınmış marka, "işgalcileri desteklediği" gerekçesiyle boykot edilmesi gereken ürünler listesinde yer alıyor. Bu markalar arasında şunlar bulunuyor:

- Kent

- Milka

- Nestlé

- Toblerone

- Tofita

- Olips

- Damak

- Polo

- Topitop

- Missbon

- Jelibon

- Falim

- Ülker

ALTERNATİF YERLİ ÜRÜNLER NELERDİR?

Boykot kampanyası, bu markalar yerine yerli üretim yapan markaların tercih edilmesini öneriyor. Desteklenmesi gereken yerli markalar arasında ise şunlar var:

- Şölen

- Eti

- Torku

- Sagra

- Ender

- Elit

- Tadelle

- Bolçi

- Elvan

- Chocodans

- Melodi

- Konak

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek