• İSTANBUL İMSAK  03:40 GÜNEŞ  05:32 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:03 AKŞAM  20:30 YATSI  22:14
  • 32,2
  • 34,904

Bayramda hava nasıl olacak?

Bahar havası yurt genelinde hakim olmaya başladı, 9 günlük bayram tatiliyle birlikte Ramazan Bayramı'ndaki hava durumu da önem kazandı. Meteoroloji'nin tahminlerine göre yurdun batısında parçalı bulutlu ve yağışsız bir hava beklenirken, doğudaki şehirlerimiz yağıştan etkilenecek.

bayramda-hava-nasil-olacak.jpg

Bayram tatili geçtiğimiz günlerde başladı, Ramazan Bayramı için ise kısa bir süre kaldı. 10 Nisan Çarşamba günü başlayacak olan Ramazan Bayramı'nını yurdun birçok şehri yağışlarla geçirecek.

Tahminlere göre Marmara ve Ege bölgelerinde yağış beklenmiyor, iç ve doğu kesimlerde yer alan şehirlemizde ise yaralıklarla sağanak yağış etkili olacak.

Yağışların özellikle Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nde yerel olarak kuvvetli etki bırakacağı tahmin ediliyor.

Perşembe günü etkisini azaltmaya başlayacak olan yağışlar cuma günü etkisini büyük ölçüde yitirecek.

Bayram boyunca hava sıcaklıklarında büyük bir değişiklik beklenmiyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU İÇİN UYARI GELDİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, İç Ege'nin doğusu, Doğu Akdeniz ve Antalya'nın iç kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu, (Artvin hariç) Orta ve Doğu Karadeniz, (Iğdır, Ardahan dışında) Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, yağışların İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Anadolu'nun doğusundaki yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde ggörüleceği tahmin ediliyor. Yağışların Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yerel kuvvetli olması bekleniyor.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek