• İSTANBUL İMSAK  03:25 GÜNEŞ  05:24 ÖĞLE  13:09 İKİNDİ  17:09 AKŞAM  20:44 YATSI  22:34
  • 32,3709
  • 34,7971

Boykot edilecek firmaları nasıl öğreniriz?

ABD'de Filistin ve Keşmir asıllı genç bir çift, İsrailli özel şirketlere ait markaları saptayarak tüketicilerin bu markaları boykot etmesini kolaylaştıran bir internet sitesi geliştirdi.

boykot-edilecek-firmalari-listleyen-site-kuruldu.png

TRT World, X sosyal medya platformunda Shehzad ve Nadia isimli girişimci çiftle yapılan röportajın videosunu paylaştı.

Filistin asıllı Nadia, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ederken Filistin halkı için sosyal medyada fotoğraf paylaşmaktan daha fazlasını yapmak istediğini ve eşi Shehzad ile "DisOccupied" isimli bir internet sitesi geliştirdiğini belirtti.

SOYKIRIMI DESTEKLİYOR OLABİLİRSİNİZ

Siteyi geliştirme sürecinde Amerikan-İsrail Siyasi Eylem Komitesi'ne (AIPAC) destek veren şirketleri tespit etmek için yüzlerce saat harcadıklarını kaydeden Shehzad, "Vermek istediğimiz mesaj, tüketme alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz." dedi.

Nadia, "Zekat öderken bir yandan da soykırıma ortak olan şirketleri destekliyor olabilirsiniz." uyarısında bulundu.

Siyonist kuruluşların yasa dışı İsrailli yerleşimleri fonlamak için harcadığı paranın büyük kısmının özel sermayeden geldiğine dikkati çeken Shehzad, sitelerinde söz konusu markaları teşhir ettiklerini ifade etti.

Nadia, İsrail'i destekleyen markaları boykot etmeyi kolaylaştıran "DisOccupied" sitesinin uygulama versiyonun da hazırlık sürecinde olduğunu duyurdu.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek