• İSTANBUL İMSAK  03:24 GÜNEŞ  05:24 ÖĞLE  13:10 İKİNDİ  17:10 AKŞAM  20:45 YATSI  22:36
  • 32,5164
  • 34,7944

Çağlayan Adliyesi’nde terör saldırısı

İstanbul'da Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayının C Kapısı önündeki polis noktasına terör saldırısı gerçekleştirildi. Adliyeye giriş çıkışlar kapatılırken olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul Çağlayan Adliyesi'ne saldırı girişiminde bulunan 2 saldırganın ölü olarak ele geçirildiğini bildirdi. Saldırıda 3’ü polis 6 kişi yaralandı. Bakan Yerlikaya, "Etkisiz hale getirilen E.Y. ve P.B adlı hainlerin DHKP/C terör örgütüne üye oldukları tespit edilmiştir" dedi.

caglayan-adliyesinde-teror-saldirisi.jpg
a655a9e8-4807-4dc8-8780-869bf70be620.png

İstanbul’daki Çağlayan Adliyesi, bugün teröristlerin hedefi olacaktı… Teröristlerin saat 11.45 sıralarında polis noktasındaki silahlı saldırısı güvenlik güçlerinin anında ve etkin müdahalesi ile önlendi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Adliyeye giriş çıkışlar kapatılırken vatandaşlar korunmak için kendisini yere attı. Saldırganlara emniyet ekiplerinin anında müdahale etmesi sonucu 1'i kadın, 1'i erkek olmak üzere iki saldırgan ölü olarak ele geçirildi. Olay anında 3'ü polis memuru olmak üzere 5 kişi de yaralandı.
 
DHKP-C SALDIRISI
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından şu açıklamada bulundu: "Bugün saat 11.46’da İstanbul Çağlayan Adliyesi C Kapısı önündeki kontrol noktasına saldırı girişiminde bulunulmuştur. 1’i kadın 1’i erkek 2 saldırgan ölü ele geçirilmiştir. 3’ü polis memuru olmak üzere 6 kişi yaralanmıştır. Kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz.
Etkisiz hale getirilen E.Y. ve P.B adlı hainlerin DHKP/C terör örgütüne üye oldukları tespit edilmiştir. Saldırı girişiminde bulunan teröristler etkisiz hale getirilirken, 3’ü polis 3’ü vatandaşımız olmak üzere 6 kişi yaralanmıştır."
 
SORUŞTURMA SÜRÜYOR
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, şu açıklamada bulundu: "İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde bulunan güvenlik noktasına yönelik silahlı saldırıyı şiddetle lanetliyorum. Hain saldırıyı önleyerek iki şüpheliyi etkisiz hale getiren kahraman polislerimize teşekkür ediyorum. Saldırıda yaralanan polis memurlarımıza ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından başlatılan adli soruşturma çok yönlü devam etmektedir."
 
"POLİSİMİZİ TEBRİK EDİYORUZ"
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Çağlayan Adliyesi önündeki kontrol noktasına yapılan saldırıyı lanetliyoruz. Kahraman polislerimizi tebrik ediyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz" dedi.
 
BAKAN TUNÇ İSTANBUL'A GELİYOR
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul Çağlayan Adliyesi önündeki güvenlik noktasına yönelik saldırıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'a hareket etti. Bakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki polis kontrol noktasına silahla ateş açan 2 terörist ölü ele geçirildi, 3'ü polis 6 kişi yaralandı. Olayla ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma başlatılırken, Adalet Bakanı Tunç, saldırıyla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Ankara'dan İstanbul'a hareket etti.
 
TERÖRİSTLER NASIL GELDİ?
Teröristlerin adliye önüne nasıl geldiği de belirlendi. Buna göre polisin hızlı reaksiyonuyla iki saldırgan da etkisiz hale getirildi. Saldırganların adliyede C Blok girişindeki polis kontrol noktasına doğru geldiği ve bu bölgede merdiven girişinde teröristlerden birinin saldırı girişiminde bulunduğu öğrenildi.  Daha sonra polis memurunun da, erkek olan saldırganı etkisiz hale getirdiği belirlendi. Onun arkasından da koşarak gelen kadın teröristin de sırtındaki çantayı fırlatıp belindeki silahı çıkardığı ve saldırı girişiminde bulunduğu, bu teröristin de emniyet güçlerince hemen etkisiz hale getirildiği kaydedildi.
 
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek