• İSTANBUL İMSAK  03:55 GÜNEŞ  05:45 ÖĞLE  13:16 İKİNDİ  17:12 AKŞAM  20:36 YATSI  22:18
  • 33,0035
  • 35,9325

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Murat Kurum'la yeniden İstanbul'u yaşayacağız

Üsküdar'da Cuma namazı sonrası açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Murat Kurum'la yeniden İstanbul'u yaşayacağız" dedi.

cumhurbaskani-erdogan-murat-kurumla-yeniden-istanbulu-yasayacagiz.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğle saatlerinde Üsküdar Kısıklı’da bulunan konutundan çıkarak, Cuma namazı için Hz. Ali Camii’ne geçti. Burada Cuma namazını kılan Erdoğan, cami çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı.
TÜRKİYE'DEN İSVEÇ'E NATO VİZESİ
İsveç’in NATO’ya üyelik süreciyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Parlamentomuz verilen söz üzere yaptığı oylamalarla meclisimizden geçti. Dün itibariyle de ben de imzaladım ve resmi gazetede yayınlandı. Biden yazılı bir talimatla temsilciler meclisine gönderdi. Orayı da bekliyoruz. Oradan gelecek olan netice F16’ların Türkiye’ye gönderilmesi sürecini inşallah sağlayacaktır. Dışişleri Bakanım şu anda yakın takipte. Gerek Kanada gerek İsveç tüm batı ülkeleri hepsi bu atılan adımla Türkiye'nin duruşunu göstermesi açısından isabetli olmuştur, yaklaşımında bulundular. Biz de aynı kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
TEDBİR KARARI BEKLİYORUZ
İsrail’in Lahey’de yargılanmasına ilişkin de konuşan Erdoğan, Güney Afrika Cumhurbaşkanı'yla bu konuda bir görüşmem oldu. Güney Afrika Lahey'i yakından takip ediyor. Onların müracaatıyla süreç başladı. Güney Afrika Cumhurbaşkanlığı’nın yakın takibi bizler için bir zenginliktir. Onların takibi olsun, aynı şekilde bizim hukukçular grubu da Lahey'e gittiler. Takibimiz neticesinde Adalet Divanı ve Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden olumlu sonuçlar çıkacağını düşünüyorum. İhtiyati tedbir kararının çıkacağını düşünüyoruz." dedi.
ADAYLARI AÇIKLAYACAĞIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçim çalışmalarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: Yarın nasip olursa İzmir'deyim. İzmir'de hem aday açıklamaları yapacağız hem de orada geniş kapsamlı büyük bir kapalı spor salonu toplantısı yapacağız. Ertesi gün Eskişehir'e geçeceğim. Aynı şekilde bir aday tanıtım toplantısı yapacağız. Eskişehir'i önemsiyoruz, İzmir'i önemsiyoruz. Buralarda yapacağımız bu toplantılarla da inşallah nasıl ki İstanbul, Ankara'da çok çok güçlü sesler çıkardıysak buralarda da güçlü sesler çıkararak Cumhur İttifakı'nın nasıl 31 Mart'a hazırlandığını göstereceğiz.
MURAT KURUM'UN PROJE TANITIM TOPLANTISI
Lansmanı ben izlediğim bölümlerde, tamamını izleyemedim çünkü MGK vardı, izlediğim bölümlerde Murat Bey gerçekten heyecan dolu, konulara ne denli hakim olduğunu gördüm. Bir Genel Başkanı olarak Cumhurbaşkanı olarak gurur duydum.
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek