• İSTANBUL İMSAK  03:24 GÜNEŞ  05:24 ÖĞLE  13:10 İKİNDİ  17:10 AKŞAM  20:45 YATSI  22:36
  • 32,5164
  • 34,7944

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor!

Masada ekonomi, kamuda tasarruf ve bürokratik vesayet var Kabine, bugün Beştepe’de  Cumhurbaşkanı liderliğinde toplanıyor, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan beyin liderliğinde toplanacak kabinede, Ekonomi, Bürokraside vesayet ve tasarruf tedbirlerinin masaya yatırılması bekleniyor.

a655a9e8-4807-4dc8-8780-869bf70be620.png

Ekonomideki gelişmeler, enflasyon ile mücadele gibi son ekonomik gelişemelerin konuşulacağı kabine toplantısında, kamuda tasarruf ile yeni alınacak önlemlere ilişkin görüşmeler yer alacak. Gazze diplomasisi ise konuşulacak diğer önemli başlıklar arasında yer alıyor.

cumhur-baskanligi-kabinesi.png
Kamuda Tasarruf tedbirleri

Cumhur başkanlığı kabinesinin ana gündem maddesi ekonomi olacak, kamuda tasarruf tedbirleri değerlenedirilecek. Hedef enfilasyon rakamı olan yüzde 38 lik oranın aşılmaması için fahiş fiyat uygulayan işletmelere ne tür ceza ve yaptırım uygulanacağı konuları ele alınacak.
 
9’uncu Yargı Paketi Hazırlıkları
Yargı paketi ile Öğretmenlik Meslek Kanunu’na ilişkin çalıma sunumları bekleniyor, Hakimler ve Savcılar Kanununda değişiklik, sporda şiddetin önlenmesi, soyadı düzenlemesi konular ele alınacak. Ayrıca 9’uncu yargı paketinin de meclise sunulması bekleniyor. Öğretmene şiddet fiiline cezayı artıracak düzenlemenin de pakete eklenmesi bekleniyor.

Gazze Diplomasisi

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye yönelik düzenlediği saldırıların durdurulması için yürütülen diplomasi adımları da Kabinenin gündeminde olacak. Bölgesel istikrar için atılan diplomatik adımların konuşulması da bekleniyor.
 
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek