• İSTANBUL İMSAK  03:44 GÜNEŞ  05:38 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:42 YATSI  22:27
  • 32,9065
  • 35,6871

Dilan Polat serbest mi bırakılacak? Dilan Polat’ın tahliyesi neden reddedildi?

Kara para aklama ve vergide usulsüzlük suçlamalarıyla 7 aydır tutuklu bulunan sosyal medya fenomeni Dilan Polat için savcılık, intihar riski gerekçesiyle ilk kez tahliye talebinde bulundu. Adli Tıp raporları neyi işaret ediyor? Dilan Polat serbest mi bırakılacak? Bu kritik gelişmenin perde arkasında neler var?

dilan-polat-serbest-mi-birakilacak-dilan-polatin-tahliyesi-neden-reddedildi.jpg

Kara para aklama ve vergide usulsüzlük suçlamalarıyla 7 aydır tutuklu bulunan sosyal medya fenomeni Dilan Polat için savcılık, intihar riski gerekçesiyle ilk kez tahliye talebinde bulundu. Adli Tıp raporları neyi işaret ediyor? Dilan Polat serbest mi bırakılacak? Bu kritik gelişmenin perde arkasında neler var?
 
Kara para aklama ve vergide usulsüzlük suçlamalarıyla 7 aydır tutuklu bulunan sosyal medya fenomeni Dilan Polat hakkında savcılık, ilk kez tahliye talebinde bulundu. Savcılığın bu talebinin gerekçesi ise Polat'ın yaşadığı ruhsal sorunlar ve intihar etme riskinin bulunması.
 
DİLAN POLAT'A YÖNELİK SUÇLAMALAR NELERDİR?
Dilan Polat, Türkiye genelinde şubeleri bulunan güzellik merkezi zincirleri ve sosyal medya paylaşımlarıyla tanınan bir isim. 5 Kasım'dan beri kara para aklama, yasa dışı bahis, vergide usulsüzlük ve suç örgütü kurma suçlamalarıyla tutuklu bulunuyor. Savcılığın tahliye talebi, bu süreçte ilk kez gündeme geldi.
 
TAHLİYE TALEBİNİN GEREKÇELERİ
Soruşturma kapsamında tutuklu bulunanlarla ilgili yapılan inceleme sonrası, hakimin savcıdan görüş yazısı istemesi üzerine savcılık, Polat için tahliye talebinde bulundu. Kanal D'nin haberine göre, savcılık Polat'ın ruhsal sorunlarını ve Adli Tıp'ta yapılan muayenesini gerekçe gösterdi.
 
İNTİHAR RİSKİ VE ADLİ TIP RAPORU
Adli Tıp'ın 20 Mayıs'ta savcılığa gönderdiği raporda, Polat'ın intihar riski taşıdığı belirtildi. Raporda ayrıca Polat'ın yüksek güvenlikli bir sağlık kuruluşunda tedavi altına alınması gerektiği, tedavi sonrası ise cezaevi şartlarında infazının sürebileceği ifade edildi. Bu rapora dayanarak savcı, intihar riski nedeniyle Polat'ın tahliyesini talep etti.
 
DİLAN POLAT SERBEST Mİ BIRAKILACAK?
Savcılık, Polat hakkındaki delillerin büyük bir kısmının toplandığını ve 7 aylık tutukluluk süresinin yeterli olduğunu belirtti. Ancak MASAK raporunun henüz tamamlanmadığını belirten hakim, Polat'ın delil karartma ihtimaline dikkat çekerek, Adli Tıp raporunda yer alan "cezaevinde kalabilir" ifadesini de dikkate alarak savcılığın tahliye talebini reddetti.
 
DİLAN POLAT’IN TAHLİYESİ NEDEN REDDEDİLDİ?
Dilan Polat'ın kardeşleri Sıla ve Can Doğu'nun da aralarında bulunduğu 11 şüpheli, kara para aklama soruşturmasında tahliye edilmişti. Bu gelişme sonrası Dilan Polat, avukatı Hüseyin Kaya ile yollarını ayırdığını duyurdu.
 
KAYYIM ATANMIŞTI
1 Kasım 2023'te İstanbul'da başlayan operasyonlarda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 24 şüpheli gözaltına alınmıştı. 5 Kasım 2023'te Dilan Polat, Engin Polat ve Sıla Doğu'nun da aralarında bulunduğu 16 kişi tutuklanırken, hakimlik 27 şirketin yönetimi için kayyım atamıştı.
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek