• İSTANBUL İMSAK  03:55 GÜNEŞ  05:45 ÖĞLE  13:16 İKİNDİ  17:12 AKŞAM  20:36 YATSI  22:18
  • 33,0637
  • 35,9898

Diyarbakırlı Ramazan Hoca neden öldürüldü?

Diyarbakırlı Ramazan Hoca lakabıyla tanınan Ramazan Pişkin, öldürüldü. Diyarbakırlı Ramazan Hoca neden öldürüldü sorusu araştırılmaya başlandı. Peki, Ramazan Hoca niye öldürüldü? Kimdir ve kaç yaşında? İşte tüm detaylar!

diyarbakirli-ramazan-hoca-neden-olduruldu.jpg

Diyarbakır'da küçük yaşlardan itibaren araştırıp öğrendiği bilgileri Ulu Cami’de vatandaşlara anlatarak sembol isim haline gelen Ramazan Pişkin'in saat 13.50 sıralarında İstanbul Fatih’te Cerrahpaşa Mahallesi Kocamustafapaşa Caddesi 88 numaralı adreste bulunan kendisine ait çay ocağında ölü bulunduğu ortaya çıktı. Pişkin'in kimliği belirsiz bir şahıs tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı, göğüs bölgesinden 3 bıçak yarası aldığı ortaya çıktı. Eczacı komşusunun ihbarı üzerine olay yerine gelen emniyet güçleri konuya ilişkin araştırma yapıyor. Savcılık bıçakla öldürülen Ramazan Pişkin’in ölümünü aydınlatmak için soruşturma başlattı.

CAMLARDAKİ KAN İZLERİ POLİSİ HAREKETE GEÇİRDİ
Edinilen bilgilere göre komşu İbrahim B., saldırı anını gördü ancak saldırgan o sırada yüzünü gizleyerek elindeki bıçakla kaçtı. Kameralarda yapılan çalışmalarda ise saldırganın profesyonel bir şekilde yüzünü gizlediği anlaşıldı. Savcılık bıçakla öldürülen Ramazan Pişkin’in ölümünü aydınlatmak için soruşturmaya devam ediyor. Öğlen saatlerinde emniyet güçlerine Ramazan Pişkin’in eczacı komşusu tarafından yapılan ihbara göre, Ramazan Pişkin’e ait çay ocağının içerisinin boş olduğunun ancak camlarda kan izlerinin bulunduğu ifade edildi. İhbar sonra olay yerine polis ekipleri gelerek inceleme başlatıldı.

CİNAYETİN FAİLİ ARANIYOR
Çay ocağı içerisinde yapılan incelemede Ramazan Pişkin’in bıçakla öldürüldüğü kaydedildi. Cinayetin aydınlatılması amacıyla çevrede bulunan kamera kayıtları inceleme altına alındı. Konuya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Savcılığın yürüttüğü soruşturma kapsamında cinayete ilişkin yeni detaylara ulaşıldı. Edinilen bilgilere göre Ramazan Pişkin’in yan komşusu İbrahim B., alınan ifadesinde Ramazan Pişkin isimli şahsın dükkanından arbede sesleri duyduğunu seslerin yükselmesi üzerine kendi çalıştığı dükkandan çıkarak Ramazan Pişkin’in dükkanına yöneldiğini bu esnada dükkan içerisinden 1.85-1.90 boylarında siyah giyimli, sakallı, elinde bıçak olan zayıf yapılı erkek şahsın çıkarak Aksaray istikametine koştuğunu şahsın yüzünü net olarak göremediğini söyledi. Eczane çalışanı ifadesinin devamında dükkan içerisine baktığında Ramazan Pişkin’in yaralı olarak yerde yattığını gördüğünü akabinde 112 vasıtasıyla Ambulans ve Polis çağırdığını anlattı.

KAMERALARDAN YÜZÜNÜ SAKLAYARAK KAÇTI
Polis ekipleri tarafından olay ile ilgili yapılan kamera çalışmalarında olayın gerçekleştiği Kocamustafapaşa Caddesinden başlanarak Aksaray istikametine kadar olan kameralar incelenmiş ancak şahsın tam olarak yüz teşhisi yapılamadı. Konuyla ilgili yürütülen soruşturma devam ediyor.
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek