• İSTANBUL İMSAK  04:42 GÜNEŞ  06:15 ÖĞLE  13:09 İKİNDİ  16:53 AKŞAM  19:53 YATSI  21:19
  • 32,3854
  • 34,5096

Hyundai İsrail malı mı? İsrail'i destekliyor mu?

Hyundai'nin İsrail ile ilişkisi hakkında merak uyandıran sorular gündemi meşgul ediyor. Pek çok kişi, Hyundai'nin ürünlerinin İsrail menşeli olup olmadığını ve şirketin İsrail'i destekleyip desteklemediğini merak ediyor.

hyundai-israil-mali-mi-israili-destekliyor-mu.jpg

Dünya çapında en büyük otomobil üreticilerinden biri olan Hyundai, 1999 yılından beri İsrail'de faaliyet göstermektedir ve ülkede bir distribütörlük ağına sahiptir. Güney Koreli bir şirket olan Hyundai, İsrail'de otomobil ve kamyon satmaktadır ve ayrıca ülkenin altyapı projelerine de katılmıştır.
 
KUDÜS'TEKİ YIKIMLARDAKİ ROLÜ
2020 yılında, Hyundai'nin ağır makinelerinin Kudüs'teki Filistin mahallelerinin yıkılmasında kullanıldığına dair haberler gündeme geldi. Şirket, bu haberleri yalanladı ve makinelerinin yalnızca yasal inşaat projelerinde kullanıldığını savundu. Birleşmiş Milletler (BM), Hyundai'nin faaliyetlerini incelemek için bir soruşturma başlattı.
 
DESTEKLİYOR MU?
Hyundai, İsrail'i açık bir şekilde desteklediğini söylemedi. Şirket, aynı zamanda Filistin topraklarında da faaliyet göstermektedir ve Filistinliler tarafından da tercih edilen bir markadır. Hyundai'nin İsrail ile olan ticari ilişkileri, bazı Filistinliler tarafından boykot çağrılarına neden olmuştur.
 
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek