• İSTANBUL İMSAK  03:36 GÜNEŞ  05:30 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:04 AKŞAM  20:33 YATSI  22:18
  • 32,2031
  • 34,8717

İlk iftar kaçta açılacak? Akşam ezanı saat kaçta okunacak? İstanbul - Ankara - İzmir - Samsun

Müslümanlar için büyük öneme sahip mübarek Ramazan ayı bu sabah kalkılan ilk sahurla birlikte başladı. Ramazanın ilk iftarı bugün yapılacak. 'Onbir Ayın Sultanı' Ramazan'ın ilk orucu için dün gece sahura kalkan vatandaşlar bugün ilk iftarlarını yapmak için sofralarda buluşacak. Bu kapsamda vatandaşlar bulundukları yerde iftarlarını saat kaçta açacakları konusunu araştırıyor. Peki, bugün iftar saat kaçta açılacak? Akşam ezanı kaçta okunacak? İşte il il iftar vakitleri...

ilk-iftar-kacta-acilacak-aksam-ezani-saat-kacta-okunacak-istanbul-ankara-izmir-samsun.jpg

Müslümanlar için büyük öneme sahip mübarek Ramazan ayı bu sabah kalkılan ilk sahurla birlikte başladı. Ramazanın ilk iftarı bugün yapılacak. "Onbir Ayın Sultanı" Ramazan'ın ilk orucu için dün gece sahura kalkan vatandaşlar bugün ilk iftarlarını yapmak için sofralarda buluşacak. Bu kapsamda vatandaşlar bulundukları yerde iftarlarını saat kaçta açacakları konusunu araştırıyor. Peki, bugün iftar saat kaçta açılacak? Akşam ezanı kaçta okunacak? İşte il il iftar vakitleri...

İlk iftar kaçta açılacak?

11 Ayın Sultanı Ramazan ayının birinci günü, 11 Mart akşamı açılacak olan iftar ile nihayete kavuşacak.

İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin iftar saatleri bilgisini, 2024 Ramazan İmsakiyesi ile ntv.com.tr aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Bu yıl; Artvin, Kastamonu, Kırklareli, Samsun, Zonguldak ve Sinop'ta 13 saat 23 dakika ile en uzun, Adana, Antalya, Gaziantep, Hakkari, Hatay, İzmir, Kilis, Mardin, Muğla, Şanlıurfa, Şırnak ve Van'da ise 13 saat 20 dakika ile en kısa oruç tutulacak.

İstanbul ilk iftar kaçta?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayımladığı iftar saatleri bilgisine göre; 11 Mart günü İstanbul'da ilk iftar saat 19.12'de açılacak.

Ankara ilk iftar kaçta?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2024 Ramazan imsakiyesine göre, Ankara'da ilk iftar 18.57'de yapılacak.

İzmir ilk iftar kaçta?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2024 Ramazan imsakiyesine göre, Ege şehri İzmir'de 19.20'de ilk iftar yapılacak.

Samsun ilk iftar kaçta?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2024 Ramazan imsakiyesine göre, Samsun'da 18.44'te ilk iftar yapılacak.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek