• İSTANBUL İMSAK  03:24 GÜNEŞ  05:24 ÖĞLE  13:10 İKİNDİ  17:10 AKŞAM  20:45 YATSI  22:36
  • 32,5164
  • 34,7944

İran Cumhurbaşkanı Reisi helikopter kazası sonucu hayatını kaybetti

Reisi ve beraberindeki Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan'ın kazada hayatını kaybettiğini açıkladı.   İran devlet televizyonundan yapılan duyuruda Reisi ve beraberindekiler dün helikopterin düşmesi sonucu kaza geçirdikleri ve kurtulan olmadığı belirtildi. 15 saati aşan çalışma neticesinde helikopter enkazına ulaşılırken Reisi ile Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, Tebriz Valisi Malik Rahmeti ve İran lideri Hamaney'in Tebriz Temsilcisi Muhammed Ali Al-i Haşim'in de helikopter kazasında hayatını kaybedenlerin arasında yer aldığı belirtildi.

iran-cumhurbaskani-reisi-helikopter-kazasi-sonucu-hayatini-kaybetti.png
a655a9e8-4807-4dc8-8780-869bf70be620.png

 
reisi.png
Devrim Muhafızları Ordusu mensubu 2 üst düzey askeri yetkisi, 3 mürettebatın da hayatını kazada kaybettiğini belirtti.
 
Reisi’nin bulunduğu helikopter enkazına iha tespiti ile bulunmuştu, Cumhurbaşkanı Reisi dün İran-Azerbaycan sınırındaki baraj açılış törenine katılmıştı
İran Resmi televizyonu, Reisi’nin helikopter ile bölgeden döner iken olumsuz hava koşulları nedeni ile sert iniş yamak zorunda kaldığını  ve  dağlık alana düştüğünü açıkladı. İran arama kurtarma çalışmaları için Türkiye’den İHA talep etmişti.
 
bayraktar-akinci-iha.jpg

Arama kurtarma ekipleri, olumsuz hava şartları nedeniyle çalışmaların güçlükle sürdüğünü bildirmiş, İran, Türkiye'den havadan arama çalışması yapmak için insansız hava aracı (İHA) talep etmişti.
Türkiye’nin kazaya ilişkin arama ve kurtarma faaliyetlerinde görevlendirdiği Akıncı İHA muhtemel ısı kaynağını takip ederek muhtemel koordinatları İran makamlarına iletti.
 
 
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek