• İSTANBUL İMSAK  03:50 GÜNEŞ  05:41 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:40 YATSI  22:23
  • 33,0985
  • 36,1794

İslam düşmanı Diamond Tema Türkiye’ye getirilecek mi?

Bir YouTube programında İslam’ı hedef alan Diamond Tema hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Peki, Diamond Tema kimdir? Diamond Tema ne söyledi? Yurt dışında bulunan Tema, Türkiye’ye iade edilecek mi? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası haberimizde..

islam-dusmani-diamond-tema-turkiyeye-getirilecek-mi.jpg

Bir YouTube programında İslam’ı hedef alan Diamond Tema hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Peki, Diamond Tema kimdir? Diamond Tema ne söyledi? Yurt dışında bulunan Tema, Türkiye’ye iade edilecek mi? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası haberimizde..

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, bir süredir İslam dini ve Hazreti Muhammed ile ilgili hakaret içerikli ve provokatif paylaşımlar yapan Yer6 adlı sosyal medya hesabının sahibi Diamond Tema hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Bakan Tunç, Diamond Tema’nın yurt dışında bulunması nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkarıldığını belirtti.

HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA TAHRİK SUÇU

Bakan Tunç'ın açıklaması şöyle: "Yer6 adlı sosyal medya hesabında paylaşılan video içeriğinde Peygamberimizle ilgili kullanılan hakaret içerikli, çirkin ve provokatif ifadeler nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçundan, paylaşımın yapılmasının ardından derhal 16.06.2024 tarihinde resen soruşturma başlatılmış olup, şüpheli Diamond Tema’nın yurtdışında olması nedeniyle hakkında yakalama kararı çıkarılmıştır. İslam dini ve sevgili Peygamberimizle ilgili kullanılan tahrik edici, çirkin ve provokatif ifadeler asla kabul edilemez. Soruşturma titizlikle sürdürülmektedir."

DİAMOND TEMA NE SÖYLEDİ?

Diamond Tema, şeriatın tartışıldığı bir programa katılarak, "Şeriatın haricindeki hiçbir sistemde 6 yaşındaki bir kızla evlenemezsin" şeklinde provokatif ifadeler kullanmıştı.

"SUÇ İŞLEMEDİK, KAYNAKLARIYLA KONUŞTUK"

Soruşturma hakkında açıklama yapan Diamond Tema ise şunları söyledi: "İyiyim arkadaşlar, sorun yok. Suç işlemedik, kaynaklarıyla konuştuk. Ne hukuken ne de ahlaken ortada bir sorun yok. İfademizi verir, duruşmaya çıkarız, olur biter. Olayı bir dinsizin bir şeriatçıyı çürütmesinden, bir dinsizin peygambere küfretmesi gibi bir boyuta getirdiler. Tamamen algı operasyonu. Ne küfür var ne iftira."

DİAMOND TEMA KİMDİR?

Diamond Tema, 1994 yılında Arnavutluk'ta doğmuş bir agnostik yazar ve YouTuber'dır. 1996 yılında Türkiye’ye taşınan Tema, eğitimini burada tamamlamış ve askerlik görevini de burada yapmıştır. Yunanistan ve İtalya’da 2 yıl kadar yaşayan Tema, kendisini Türk olarak tanıtıyor. 2 yıl kadar yerel TV’lerde yayın yönetmenliği yaptı ve Osmanlı Tarihi ile ilgili belgeseller çekti. Diamond Tema, "Agnostisizm ve İlâhi Tragedya" isimli kitabı ile de tanınmaktadır.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek