• İSTANBUL İMSAK  03:44 GÜNEŞ  05:38 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:42 YATSI  22:27
  • 32,9065
  • 35,6871

İsrailli gazetecinin sözleri gündem oldu: Yeryüzünün en zalimi

İsrailli gazeteci ve yazar Gideon Levy, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını "işgal" olarak nitelendirdi ve şu ifadeleri kullandı: "İsrail ve Filistin arasında bir çatışma yok. Orada, sona ermesi gereken bir işgal var."

israilli-gazetecinin-sozleri-gundem-oldu-yeryuzunun-en-zalimi.jpg

İsrail, 7 Ekim'den bu yana Gazze ve Batı Şeria'da saldırılarını sürdürüyor. İsrail'in soykırım suçuna benzer eylemleri karşısında tepkiler devam ederken, Gideon Levy'nin İsrail hakkında yaptığı açıklamalar gündeme oturdu. Levy, bölgede ayrımcılığın altını çizerek, İsrail ile Filistin arasında bir çatışma olmadığını ve bunun bir "işgal" olduğunu vurguladı.
 
Levy'nin ifadeleri şöyle: "Ben İsrailliyim. İsrail'de doğdum ve buraya aitim. İsrail'e bağlıyım. Burada orantısızlıktan bahsetmeyelim çünkü bir orantı yok. Çatışma olduğunu söyleyebilirdim ama aslında bir çatışma bile yok. Fransa ve Cezayir arasında bir çatışma var mıydı? Hayır, Cezayir'de sona eren acımasız bir işgal vardı. İsrail ve Filistin arasında da benzer bir durum var. Orada, sona ermesi gereken bir işgal var. Yeryüzündeki en zalim ve gaddar rejimlerden biriyle karşı karşıyayız ve bu rejim, ırkçılıktan başka bir şey değil. 40 yıldır bu konuyla ilgileniyorum ve bu rejimi başka bir şekilde tanımlamak mümkün değil. İki halk aynı toprak parçasını paylaşıyor, ancak biri tüm haklara sahipken, diğeri hiçbir hakka sahip değil. Bu ayrımcılık olarak görünmekte ve evet, bu ayrımcılıktır."
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek