• İSTANBUL İMSAK  03:25 GÜNEŞ  05:26 ÖĞLE  13:11 İKİNDİ  17:11 AKŞAM  20:47 YATSI  22:39
  • 32,84
  • 35,1096

İstanbul’da tarihi buluşma: Yüzbinlerin kalbi Gazze için atacak

İsrail'in Gazze'de uyguladığı soykırıma karşı duran Türkiye'de yüzbinlerin yüreği, Gazze için atacak. Gazze için eylem çağrısında bulunan Filistin İnisiyatifi Platformu, yarın saat 15.00'da Sultanahmet Meydanı'ndan Eminönü'ne yürüyüş gerçekleştirecek. İHH ise Filistin gündemiyle eş zamanlı olarak Sinan Erdem Spor Salonu'nda ‘Diriliş Buluşmaları’nın 10'uncusu düzenleyecek.

istanbulda-tarihi-bulusma-yuzbinlerin-kalbi-gazze-icin-atacak.jpg
a655a9e8-4807-4dc8-8780-869bf70be620.png

İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin birçok şehrinde, İsrail zulmüne dikkati çekmek ve Gazze’ye destek olmak amacıyla Filistin İnisiyatifi Platformu öncülüğünde yürüyüş düzenlenecek. Gazze'de devam eden İsrail soykırımını durdurmak ve Refah Sınır Kapısı'nın açılarak mazlum Filistinlilere insani yardımların ulaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlik, yarın saat 15:00’da Sultanahmet'ten başlayacak ve Eminönü'nde son bulacak bir yürüyüşle gerçekleşecek.

BAKIRKÖY’DE ‘DİRİLİŞ’ GÜNÜ
Filistin gündemiyle eş zamanlı olarak İHH tarafından düzenlenecek olan "Diriliş Buluşmaları"nın 10'uncusu ise yarın Bakırköy’de gerçekleşecek. Sinan Erdem Spor Salonu'nda saat 19:30'da başlayacak olan programın açılış konuşmasını İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım yapacak. Programa Dr. Abdullah Sevim, M. Şevket Gökşan, Muhammed Emin Yıldırım ve Nureddin Yıldız gibi isimler de katılacak.

EZGİ VE MARŞLAR SESLENDİRİLECEK
Program, Ayasofya Camii İmam Hatibi Ferruh Muştuer, Fatih Camii İmam Hatibi Metin Çakar ve Sümbül Efendi Camii İmam Hatibi İbrahim Yıldırım'ın Kur'an-ı Kerim tilavetleriyle başlayacak. Sanatçılar Ömer Karaoğlu, Ammar Acarlıoğlu, Cihan Emir Şamur ve Murat Bozkurt ise buluşmada ezgi ve marşlar seslendirecek.
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek