• İSTANBUL İMSAK  03:44 GÜNEŞ  05:38 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:42 YATSI  22:27
  • 32,9065
  • 35,6871

Kadın plajını erkeklere açtı, sosyal medyada tepki yağdı

İYİ Partili Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı, kadınlara özel plajı erkeklere açarak tepkilerin odağı oldu. Karabatı'nın "Lezbiyenlerin mesken tuttuğu plaj" ifadeleri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

kadin-plajini-erkeklere-acti-sosyal-medyada-tepki-yagdi.png

İYİ Partili Karacabey Belediye Başkanı Fatih Karabatı, Bursa'daki kadınlara özel plajı kapatarak erkeklerin de girişine izin verdi. Karabatı'nın bu kararı, sosyal medyada büyük tepki toplarken, belediye başkanının savunması gerginliği daha da artırdı.

"LEZBİYENLERİN MESKEN TUTTUĞU BİR PLAJ" İDDİASI

Kadınların rahatça denize girebildiği plajı erkeklere açan Karabatı, bu kararına gelen eleştirileri "Lezbiyenlerin burayı mesken tuttuğu bir plaj" diyerek savundu. Karabatı'nın bu açıklaması, sosyal medyada infiale yol açtı ve birçok kişi tarafından cinsiyetçi ve ayrımcı olarak nitelendirildi. Belediye başkanı ayrıca, "6 yaşındaki çocuğu plaja almayan zihniyeti geride bıraktık çok şükür" şeklinde konuştu.

VATANDAŞLARLA TARTIŞMA

İYİ Partili başkan, AK Partili eski Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ve diğer vatandaşlarla yaşadığı tartışmayla da gündeme geldi. Kadınlara yönelik çirkin ifadeleri ve sert tutumu, tepki dalgasını daha da büyüttü. Bir vatandaşın "Eşiyle denize girmeyenlere lezbiyen diyorsunuz. Doğru mu?" sorusuna ise Karabatı, "Eşinizle birlikte gittiğinizde başka bir şeye ihtiyaç duymazsınız" diyerek cevap verdi ve bu yanıtı sosyal medyada daha fazla tepki topladı.

Karabatı'nın bu açıklamaları, toplumda geniş bir kesim tarafından eleştirilirken, kadın hakları savunucuları ve çeşitli sivil toplum kuruluşları da olaya tepki gösterdi. Tartışmaların büyümesiyle birlikte, Karacabey'deki plaj düzenlemesi konusundaki gerginlik devam ediyor.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek