• İSTANBUL İMSAK  03:44 GÜNEŞ  05:38 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:42 YATSI  22:27
  • 32,9065
  • 35,6871

'Kapanmayı bile göze aldık' diyen ünlü market Türkiye'ye ilan etti: İsrail ürünlerini satmayacağız

Türkiye'deki İsrail ürünlerini boykot kararı maalesef ki laftan öteye gidemiyor. Marketler boykot ürünlerini satmaya devam ederken vatandaşlar tarafından münferit tepki genele yayılamıyor. Bir market ise batmayı göze alıp İsrail ürünlerini satmama kararı aldı.

kapanmayi-bile-goze-aldik-diyen-unlu-market-turkiyeye-ilan-etti-israil-urunlerini-satmayacagiz.png

İsrail'in 8 ay önce Filistin'de başlattığı soykırıma ve insanlık dışı muameleye Konya'da tepkiler dinmiyor. Konya, Filistin konusunda en fazla hassasiyeti gösteren illerin başında geliyor.

Filistin ile ilgili her gün farklı bir etkinlik düzenlenirken, boykot da kararlı bir şekilde sürdürülüyor. Şehirde 14 yıldır hizmet veren ve iki şubesi olan Nar Gross Toptan Market 8 aydır İsrail menşeli ürün satmayarak, bu ürünleri boykot ediyor. Yerli ve milli alternatif ürünleri raflarına dizen markette boykotun devam ettirileceği belirtiliyor.
adsiz-tasarim5678.png
Nar Gross Toptan Market Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Uçar, 2 şubesiyle 14 yıldır şehre hizmet ettiklerini dile getirdi. Soykırımın başladığı günden itibaren herkesin kendi adına bir şeyler yapmanın gayreti içine girdiğini söyleyen Uçar, “Kimimiz Filistinli kardeşlerimiz için dua ediyor, kimisi yardım gönderiyor, protesto gösterilerine katılıyor” dedi.
untitled-design5688.png

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek