• İSTANBUL İMSAK  03:55 GÜNEŞ  05:45 ÖĞLE  13:16 İKİNDİ  17:12 AKŞAM  20:36 YATSI  22:18
  • 33,0637
  • 35,9898

Kılıçdaroğlu ile aynı kaderi yaşadı

DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Meral Danış Beştaş'ın, ikametgahının Diyarbakır'da olması nedeniyle İstanbul'da oy kullanamayacağı bildirildi.

kilicdaroglu-ile-ayni-kaderi-yasadi.jpg

DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Meral Danış Beştaş, 1 Ekim tarihine kadar adres değişikliği yapmadığı için aday olduğu kentte oy kullanamadı. CHP’nin eski genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da 2009 yılındaki yerel seçimlerde kaydı olmadığı için kendine oy verememişti.

DEM Parti İstanbul Basın Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, "Bilindiği üzere 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için ikametgâh değişikliği yapacak olanların yasal olarak 1 Ekim'e kadar adres değişikliğini gerçekleştirmeleri gerekiyordu. Aday çıkarma süreci ve Meral Danış Beştaş'ın adaylığı bu tarihten sonra belirlendiği için yarın İstanbul'da oy kullanamayacaktır. İBB Eşbaşkan adayımız Meral Danış Beştaş İstanbul'da seçim güvenliği sebebiyle, ikametgâhının bulunduğu Diyarbakır'da da oyunu kullanamayacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan, 2009 yerel seçimlerde CHP’nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olduğu seçimde seçim kaydı Ankara olduğu için kendisine oy verememişti.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek