• İSTANBUL İMSAK  03:25 GÜNEŞ  05:24 ÖĞLE  13:09 İKİNDİ  17:09 AKŞAM  20:44 YATSI  22:34
  • 32,3709
  • 34,7971

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı ve Özgür Özel görüşmesine gönderme

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaptığı paylaşımın nedenini açıkladı. Kılıçdaroğlu, 'Kimse Erdoğan’ın işleyeceği bu suça ortak olmamalı” dedi.

kilicdaroglundan-cumhurbaskani-ve-ozgur-ozel-gorusmesine-gonderme.png

Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koltuğunu bıraktığı Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile planladığı görüşmeyi, sosyal medya hesabından yaptığı “Sarayla müzakere değil mücadele edilir” şeklinde eleştirmişti.

CHP'den ise Kılıçdaroğlu'na yanıt gelmişti. CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Kılıçdaroğlu'nun paylaşımına ilişkin, “CHP sıkılı yumruklarla değil akılla ve rahat bir yürekle önündeki döneme bakıyor. Türkiye'yi temsil eden tüm siyasal partilerle görüşürüz ancak Cumhuriyet'in ilke ve devrimlerinden bir milim sapmayız. Herkes lütfen bu tavrımızı çok iyi bilsin.” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu, söz konusu paylaşımı neden yaptığını Sözcü yazarı Aytunç Erkin'e anlattı.

Erdoğan'ın ekonomide Hazine ve Maliye Bakanı ile birlikte sert tedbirler alacağını belirten Kılıçdaroğlu, “Erdoğan kendisine ortak arıyor! Sorumlulukları üstlenecek ortak arıyor. Halkın sorunlarını çözmek için siyaset yapıyoruz, sarayın sorunlarını çözmek için değil. Kimse Erdoğan'ın işleyeceği bu suça ortak olmamalı” ifadelerini kullandı.

‘KİMSE ERDOĞAN'IN İŞLEYECEĞİ BU SUÇA ORTAK OLMAMALI'

Kılıçdaroğlu, söz konusu paylaşımıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Partiden tamamen bağımsız söylüyorum. Sade bir yurttaş olarak düşüncelerimi ifade ediyorum. Bu kadar yoğun sorunların yaşandığı bir ülkede mesajımda da ayrıntıları saydım. Anayasada değişiklik örneğin. Ne yapılacak anayasada? ‘Değişiklik yapacağım' diyor. Erdoğan'ın keyfi geldi diye anayasaya mı değiştireceğiz? Yapılan bütün değişiklikler Erdoğan'ın isteği üzerine oldu. Ülke tam anlamıyla felaketle karşı karşıya kaldı. Bunun neyini değiştirecek? Neresini değiştirecek? Rahatsız olduğu tek bir şey var: Namusu ve şerefi üzerine yemin etmişti herhalde bunu değiştirecek.”

‘EKONOMİDE DAHA SERT KARARLAR ALACAK'

Kılıçdaroğlu, “31 Mart sonrası kutuplaşmadan yumuşamaya yol alındı. Bu iyi değil mi?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Kutuplaşmadan çıkmanın yolu milletin refaha çıkmasıyla olur. Siz ya milletin tercümanı olacaksınız ya da… Emeklinin, işçinin, memurun, milyonlarca işçinin sorununu dile getireceksiniz, onların sorunlarını çözerseniz kutuplaşma da biter. Bütün o sorunlar bundan sonra daha da büyüyecek. Alınan, alınacak ekonomik kararlar icra dosyalarını daha da artıracak, işsizlik çok daha büyüyecek. Bakın; Erdoğan kendisine ortak arıyor! Sorumlulukları üstlenecek ortak arıyor. Ortak arıyor net! Ekonomide daha sert kararlar alacak. İşsizlik, fakirlik artacak, dolar yükselecek. Bu politikaları izlerken kendisine ortak arıyor. Nesini müzakere edeceğiz? Siz kimin temsilcisisiniz? CHP milletin temsilcisidir. Halkın sorunlarını çözmek için siyaset yapıyoruz, sarayın sorunlarını çözmek için değil. Kimse Erdoğan'ın işleyeceği bu suça ortak olmamalı. Erdoğan ekonomi de sert tedbirler alacak, Mehmet Şimşek sert tedbirler alacak. Aldığı tedbirlere, milleti perişan edecek tedbirlere kimsenin ortak olma hakkı yoktur.”

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek