• İSTANBUL İMSAK  03:44 GÜNEŞ  05:38 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:42 YATSI  22:27
  • 32,9065
  • 35,6871

Kim bunlar? 4 bin Türk vatandaşı İsrail için Gazze’de kan döktü!

Türk pasaportu taşıyan 4 bin Siyonist, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de İsrail için katliam yaptı. Gazze'de 38 bine yakın masumun hayatını kaybetmesine neden olan bu askerlerin 400'ünün Türkiye'den gittiği öğrenildi.

kim-bunlar-4-bin-turk-vatandasi-israil-icin-gazzede-kan-doktu.png

Türkiye pasaportu taşıyan 4 bin Siyonist, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de İsrail için katliam yapmaya katıldı. Bu gruptan 65'i cephede hayatını kaybetti. Türkiye Gazetesi'nden Yılmaz Bilgen'in haberine göre, Gazze'de 7 Ekim'den bu yana 38 bine yakın masumun hayatını kaybetmesine neden olan Siyonist askerlerin 4 bini Türkiye pasaportu taşıyor. Bunlardan 400'ünün Türkiye'den gittiği belirtiliyor.

ÇİFTE VATANDAŞLAR

İsrail'de 250 bin Türkiye pasaportu taşıyan kişi yaşarken, Türkiye'de ise 20 bin civarında hem Türkiye hem İsrail vatandaşı Musevi bulunuyor. Bu kişiler, İsrail için askerlik yapıyor. 'Türkiyeli' 4 bin Siyonistin, sadece askerlik yapmakla kalmayıp Gazze'ye giderek İsrail'in katliamına destek verdiği ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre bu kişiler, Türkiye'den değil, deşifre olmamak için üçüncü ülkeler üzerinden ve farklı kimlikler kullanarak İsrail'e geçti. Arkadaş Derneği, CHABAD ve İsrail'deki Türkiyeliler Birliği bu süreçte etkin rol oynadı. 7 Ekim’den bu yana en az 65 Türkiye vatandaşı Musevi, Gazze’de öldürüldü; 110’u da yaralandı.

ASKERLİKTEN MUAFLAR

İsrail'de 18 yaşına giren her vatandaş, zorunlu askerliğe alınıyor. Anlaşma gereği İsrail’in de aralarında bulunduğu 12 ülkede askerlik yapan çifte vatandaşlar Türkiye'de askerlikten muaf oluyor. Türkiye Gazetesi'ne bilgi veren resmi kaynaklar, Türkiye'de yaşayan ve askerlik tercihini İsrail'den yana kullanan Yahudilerin çoğunlukta olduğunu belirtti. Yahudiler, 1950 yılında İsrail'de çıkan bir yasa uyarınca otomatik olarak İsrail vatandaşlığı hakkı kazanıyor. İsrail, bu kişilere Siyonizmi empoze ediyor. Bu kişiler yaşı gelince İsrail'e askerlik yapmaya gidiyor. Türkiye'de yaşayan Yahudilerin İsrail'e götürülmesi ve askerlik öncesi süreçlerle ilgili "Arkadaş Derneği" yoğun faaliyet yürütüyor. Dernek, Türkiye'den gidecek olanlara maddi destek ve İsrail'de de geniş imkanlar sunuyor.

DEMİR KUBBE'DE

Türkiye'de yaşayanlar İsrail safında savaşmaktan da çekinmiyor. Dört bin civarında Türkiye pasaportlu Musevi, Gazze’de dokuz aydır süren soykırım suçuna ortak oldu. Geri hizmet ve rezerv asker ve gönüllüler ile birlikte bu sayının 10 bini aştığı kaydediliyor. Türkiye’den gidenler ve İsrail’de yaşayan Yahudilerin listesinin İsrail’deki Türkiyeliler Birliği isimli Tel Aviv merkezli dernekte olduğu belirtiliyor. Derneğin resmi kayıtlı 120 bin üyesi bulunuyor. İsrail dışında yaşayan Musevilerin tespit edilmesini ve ikna sürecini CHABAD isimli Siyonist kuruluş üstleniyor. Türkiye ve benzeri ülkelerden götürülen bazı Yahudiler Gazze’den çektikleri videolarla CHABAD’a teşekkür ediyor. Türkiye’den gidenlere önemli görevler veriliyor. İsrail’in “Demir Kubbe” sisteminin başındaki generalin de bir Türkiyeli olduğu öğrenildi. İsrail’de yaşayan ve Türkiye vatandaşlığı olanların ana merkezi Tel Aviv’de Batyam bölgesi. Bir tür getto niteliği taşıyan bölgede Türkiye usulü restoran ve kahvehaneler bulunuyor. Bu kişiler arasında yılın önemli bir bölümünü Türkiye’de geçirenlerin sayısı da oldukça fazla.

VATANDAŞLIKTAN ÇIKARILSIN

Türkiye'deki "İsrail askerleri" Gazze katliamıyla yeniden gündeme gelmişti. HÜDA PAR, TBMM'ye sunduğu kanun teklifi ile İsrail saflarında savaşan tüm Yahudilerin vatandaşlıktan çıkarılması önerisinde bulunmuştu. Teklifte İsrail'in Gazze'de soykırım suçu işlediği ve bu suçların uluslararası mahkemelerce de teyit edildiği vurgusu yapılmıştı. 7 Ekim’den sonra Musevi olmayan çok sayıda Türkiye vatandaşının da İsrail safında savaşmak için müracaatta bulunduğu sosyal medya paylaşımlarıyla deşifre olmuştu.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek