• İSTANBUL İMSAK  03:24 GÜNEŞ  05:24 ÖĞLE  13:10 İKİNDİ  17:10 AKŞAM  20:45 YATSI  22:36
  • 32,5164
  • 34,7944

Kurban Bayramı hava durumu nasıl? Bayramda hava nasıl olacak?

Meteoroloji haritayı güncelledi. Kurban Bayramı'nda serinleten havalar geliyor. İstanbul dahil birçok kent için uyarı geldi. Ancak 3 gün için sıcaklık alarmı verildi. Peki, bayramda hava nasıl olacak?

kurban-bayrami-hava-durumu-nasil-bayramda-hava-nasil-olacak.png
a655a9e8-4807-4dc8-8780-869bf70be620.png

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, ülkemizin doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Hakkari çevreleri, Van'ın doğu kesimleri ve Artvin’in iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı: Yurt genelinde hava sıcaklıklarının 2 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

Rüzgar: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.

Bayramda hava nasıl olacak? 

Bayramda genel olarak Türkiye'nin birçok bölgesinde mevsim normalleri üzerinde sıcaklıklar beklenmekte olup, bazı illerde yerel yağışlar görülebileceği tahmin ediliyor.

Arefe gününe dikkat

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen, “Cuma günü Trakya’dan yağmur başlıyor. Gece İstanbul’a gelir Cumartesi İstanbul’da etkili olur. Aynı gün Batı ve Orta Karadeniz ve İç Anadolu’nun kuzey ve batısında etkili olur. Bu yağışlar bayramın 1. gününe de sarkabilir. Bayramın diğer günlerinde önemli bir yağış şimdilik yok.

Önümüzdeki 3 gün Salı, Çarşamba, perşembe Türkiye’nin batı, orta ve güney bölgelerinde aşırı sıcaklar var. Sağlığınızı koruyun. Hafta sonu yağışla birlikte sıcaklıklar 5-6 derece düşecek. Hafta başı tekrar yükselecek ama aşırı sıcak olmayacak gene de ortalamanın 2-3 derece üzerinde”

İstanbul da nem oranı fazla olduğundan hissedilen sıcaklık 40 derece civarında olur. Bugün çarşamba perşembe dikkat edin. Cuma ve cumartesi günü yağışla birlikte 29 dereceye kadar düşecek.

İzmir Çarşamba, Perşembe 40 derece,  Antalya çarşamba 34, Cuma 45 derece”

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 34

İstanbul: Az bulutlu ve açık 32

İzmir: Az bulutlu ve açık 38

Adana: Az bulutlu ve açık 35

Antalya: Az bulutlu ve açık 34

Samsun: Güneşli 28

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 27

Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 36

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek