• İSTANBUL İMSAK  03:44 GÜNEŞ  05:38 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:42 YATSI  22:27
  • 32,9065
  • 35,6871

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten “Neden Mercedes’e biniyorum?” açıklaması

Bakanlığın yaptığı açıklamada tasarruf tedbirleri doğrultusunda makam araçlarına getirilen kısıtlama, devletin üst derece görevlilerinin güvenlikleri açısından kapsam dışında tutulduğu bildirildi.

maliye-bakani-mehmet-simsekten-neden-mercedese-biniyorum-aciklamasi.jpeg

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sözcü gazetesinin bugün tasarruf tedbirleri varken lüks bir makam aracına binmesi yönünde yayınladığı bir haber hakkında basın duyurusunda bulundu.

Bakanlık yaptığı açıklamada, gazetenin "Bakan Bey, 16 milyonluk lüks Mercedes'e biniyor ekibi de çift maaş alıyor." başlıklı haberinin ciddiyetten uzak bir kurgu olduğuna vurgu yaptı.

Bakanlık, açıklamasında, vatandaşın kafasını karıştırmak amacıyla sürekli devam eden bu tarz ciddiyet dışı, günlük sansasyon maksatlı başlıklara itibar edilmemesinin önem taşıdığını belirtti.

"Devlet ciddiyetiyle halkımıza bilgi vermek açısından; Devletimizin sadece en üst makamları 'güvenlik gerekçesi' ile zırhlı araçlara binmektedir. Tasarruf genelgesinde en üst düzey devlet personeli yani bakanlarımızın makam araçları bahse konu zorunlu nedenlerden dolayı kapsam dışında tutulmuştur."

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek