• İSTANBUL İMSAK  03:50 GÜNEŞ  05:41 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:40 YATSI  22:23
  • 33,0985
  • 36,1794

Merak edilen soru cevabını buldu! Yapay zeka işsiz bırakacak mı?

Yapay zekanın istihdamı etkileyip etkilemeyeceği tartışmaları yapılırken Adem Metan'ın YouTube kanalına konuk olan Google Türkiye Direktörü Mehmet Keteloğlu "'Gelişen Teknoloji'den ve 'Yapay Zeka' dan korkmamalıyız." İfadelerini kullandı.

merak-edilen-soru-cevabini-buldu-yapay-zeka-issiz-birakacak-mi.jpg

Yapa zeka ile alakalı tartışmalar sürerken Adem Metan'ın Peki Sonra programının son konuğu Google Türkiye Direktörü Mehmet Keteloğlu oldu. Gelişen teknoloji hakkında açıklamalarda bulunan Keteloğlu, yapay zekadan korkulmaması gerektiğini ve kimsenin işsiz kalmayacağını belirtti.
 
"Yapay zeka kimseyi işsiz bırakmayacak"

Keteloğlu; Her teknoloji dönüşümünün, insanlığa ve bilime büyük katkı sağladığını ve gelecek için önemli olan bu sürece karşı önyargılı olmamak gerektiğini ve 'Yapay Zeka'nın kimseyi işsiz bırakmayarak aksine yaptıkları işi daha da değerli hale getirecek ve dönüştürecek bir araç olduğunu ifade etti.

Google Türkiye Direktörü Mehmet Keteloğlu, sağlıktan, tarıma, karbon emisyon etkilerinin azaltılmasına kadar 'Yapay Zeka'nın disiplinler arası bir konu olduğunu aktardı ve ‘Yapay Zeka’nın Türkiye kullanımı hakkında ise “İnsanlar artık “Yapay Zeka”yı tanıyor ve geçmiş yıllara göre daha çok kullanıyor.” dedi.

"Gemini" uygulamasını anlattı

Konuşmasına Google'ın ürün ve hizmetlerinden olan “Gemini” uygulaması hakkında da bilgi veren Keteloğlu; uygulamanın dil çevirisi, yaratıcı içerik yazımı, sorulara yanıt verme, metin özetleme, kod yazma, görüntüden metne dönüştürme ve sohbet etme gibi yetenekleri olduğunu aktardı .

"Teknoloji hayatımızın ve geleceğimizin vazgeçilmez parçasıdır"

Türkiye'nin dijitalleşme sürecine ise creative olarak sağladıkları katkının büyük olduğunu ve bu katkıyı önemsediklerini belirten Google Türkiye Direktörü "Teknoloji, hayatımızın ve geleceğimizin vazgeçilmez bir parçasıdır." dedi.
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek