• İSTANBUL İMSAK  03:34 GÜNEŞ  05:29 ÖĞLE  13:07 İKİNDİ  17:05 AKŞAM  20:34 YATSI  22:20
  • 32,189
  • 34,9449

Murat Kurum: Şehr-i İstanbul’u, yeniden emin ellere teslim edeceğiz

Eyüpsultan Kültür Merkezi’nde Ordulularla bir araya gelen Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum, "İstanbul’u, yeniden emin ellere teslim edeceğiz" dedi.

murat-kurum-sehr-i-istanbulu-yeniden-emin-ellere-teslim-edecegiz.jpg

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, Eyüpsultan Kültür Merkezi’nde Ordulular ile bir araya geldi. Ordulu gençler tarafından meşaleler ve sloganlarla karşılanan Kurum’a Eyüp Belediye Başkanı ve Adayı Deniz Köken, AK Parti İstanbul Milletvekili Oğuz Üçüncü, AK Parti İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, AK Parti MKYK Üyesi Fahrettin Yahşi, Ordu Dernekler Fedarasyonu Başkanı(ORDEF) Necati Özdemir, Ordulular Vakfı Başkanı Zekeriya Erdim, eşlik etti.
 
‘İMAMOĞLU İSTANBUL’U PAZARLIKLARIN KONUSU HALİNE GETİRDİ’
Kurum yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Sizler, daima Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında oldunuz, her zaman Cumhur İttifakı’na destek verdiniz. Türkiye’nin, İstanbul’un karşısında ne zaman bir tehlike ve tehdit görseniz, hemen safa geçtiniz; iradenizi ortaya koydunuz. İşte bugün de aynı hassasiyeti İstanbul için göstermenizi istiyorum. Çünkü İstanbul, çok daha büyük tehlikenin girdabına sokulmak isteniyor. Bugün maalesef, milletin gözleri önünde ‘İstanbul kirli bir pazarlık masasına’ yatırılmıştır. İşte iki gün önce, Sancaktepe'de, Kandil İttifakının bayrakları meydanlarda sallandı. Kandil ittifakının küçük ortağı da bunu itiraf etti. Yani artık gizledikleri ittifak, tamamen ortaya çıktı. Kandil Uzlaşısının adayı İmamoğlu; siyasi hırsları uğruna, İstanbul’u pazarlıkların konusu haline getirdi. Ama şunu asla ve asla unutmasın. Tarihten bu yana İstanbul ne zaman paylaşılmak istense bu millet buna izin vermemiştir, o kirli anlaşmaları bozmuştur. Allah’ın izniyle 31 Mart’ta da bozacaktır
 
SİZ İSRAFI GETİRİP İSTANBUL’U BİTİRDİNİZ’
Gittiğim her yerde söylüyorum. Ve ısrarla da anlatmaya devam edeceğim. İstanbul’un annelerine, gençlerine, çocuklarına ait yüz milyarlarca liralık kaynakları çarçur edenlerin, acımasızca israf edenlerin elinden bu şehri kurtaracağız. Bunlar şimdi her yere afişler, pankartlar asıyorlar ya. O pankartlara da ‘israfı bitirdik hizmeti getirdik’ diye yazıyorlar. Sen israfı bir konsere 600 milyon lira ödeyerek mi bitiriyorsun? Sen israfı bitirdik diye astığın pankartların reklam bütçesine bile 175 milyon lira harcamış kişisin. Sadece bu iki örnek bile senin nasıl müsrif bir belediyecilik yaptığını göstermeye yeter. Ama 31 Mart’a şurada çok az kaldı. Biz Ordulu kardeşlerimizle birlikte sandıklarda diyeceğiz ki; siz, israfı bitirip hizmeti getirmediniz. Siz israfı getirip, İstanbul’u bitirdiniz.
 
BUNLARIN GÜNDEMİNDE YİNE İSTANBUL YOK
Herkes biliyor ki bunların İstanbul’da hatırlanacakları tek bir eserleri yok. Ama bu duruma rağmen, başkan yine işi gücü bırakmış, yine polemiklere, gündem değiştirme çabalarına girmiş. Kendisi buradan beslendiği için, ne yapsam da bir polemik çıkarsam diye sabah akşam düşünüyor. Akşam bir rüya görüyor, sabah o rüyaya inanıp onun peşinden koşuyor. Hani hikâyede anlatılır ya ‘Adamın biri bir yerde bir yalan söylemiş de köye inince o yalana kendi de inanmış.’ Bunların durumu tam olarak böyledir. Ya sen törene gelsen ne olur, gelmesen ne olur? 5 yıldır devletin hiçbir değerine saygı duymayan, hiçbir protokole katılmayan sensin. 5 yıldır söz verdiği metroları yapmayan sensin. İstanbul’u çile yumağı haline getiren sensin. Şimdi kalkmışsın, ‘törene davet edildim, edilmedim.’ Bunların gündeminde yine İstanbul yok, gündeminde yine İstanbullular yok. Varsa yoksa kendisi. Bunlar kendilerine yeni bir mağduriyet üretiyorlar ama bu millet buna kanmaz. Buradan sana ekmek çıkmaz.
 
SIRTINI MİLLETE YASLAYANLARIN DÖNEMİ BAŞLIYOR
Ekrem İmamoğlu’nun yazıp oynadığı bu filmin son perdesi artık kapanıyor. AK Parti belediyeciliğinin perdesi açılıyor. Sırtını Kandil’e dayayanların değil, sırtını millete yaslayanların dönemi başlıyor. Akşemsettin, Çırçır, Alibeyköy mahallelerimiz başta olmak üzere ilçemizdeki tüm mülkiyet problemlerini bitiriyoruz. Kentsel dönüşüm çalışmalarımızla bu şehirde, Eyüpsultan’ımızda tek bir riskli yapı bırakmayacağız. Çırçır Mahallemize çok güzel bir meydan kazandıracağız. Yine Eyüpsultan’ımıza yaraşır, şöyle güzel bir kültür merkezini de yapacağız. İnşallah bu kültür merkezi ilçemiz için yeni sanatçılarımızı yetiştirecek bir merkez olacak. Hasdal Kemerburgaz güzergahı Göktürk Mahallemiz mevkisine 1,5 km gürültü bariyeri yapacağız. Haliç’te muazzam bir düzenleme yapacağız. Yine Haliç’in çevresine 7 kilometre bisiklet yolu yapacağız” şeklinde konuştu. Trafik sorununu çözmek için hızla harekete geçeceklerini söyleyen Kurum, “Eyüp-Bezmiâlem kavşağını yapacak, hemşerilerimize armağan edeceğiz. Eyüp-Bayrampaşa tramvay hattını 1 Nisan sabahı hemen başlatacağız. Fatih-Vezneciler-Eyüpsultan-Gaziosmanpaşa-Sultangazi metro hattıyla inşallah ilçemiz ve komşuları trafik derdinden kurtulacak. İslambey, Rami, Kemerburgaz ve Güzeltepe otoparklarımızı yapacağız. Biz yaptık mı tam yaparız. Üstlerine kreşlerini, kütüphanelerini, yemyeşil parklarını da konduracağız. Allah’ın izniyle Eyüpsultan’ımızı dantel gibi işleyeceğiz! Eserlerimiz, hizmetlerimiz Ordulu kardeşlerimize ve Eyüpsultan’ımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
 
‘FATİH’İN EMANETİNİ, PAZARLIKLAR KUMPASINDAN ÇIKARACAĞIZ’ İstanbul’u hiçbir şey yapmayan, sadece laf üretip, hizmetlere beton döken bu iş bilmez İBB yönetiminden Eyüpsultan’ımızı da İstanbul’umuzu da siz değerli hemşerilerimle birlikte kurtaracağız. Fatih’in emanetini, pazarlıklar kumpasından çıkaracağız. Bu Şehr-i İstanbul’u, yeninden emin ellere teslim edeceğiz. İstanbul’u ilelebet özgürlüğüne kavuşturacağız. İşte 35 gün sonra; hepimiz sandığa gideceğiz, milli irademize sahip çıkacağız. Ben şuna yürekten inanıyorum. Allah’ın izniyle Ordulu kardeşlerimiz 31 Mart’ta tıpkı 22 yıldır olduğu gibi oyunu yeniden; eserden, hizmetten, gerçek belediyecilikten yana kullanacak.”
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek