• İSTANBUL İMSAK  03:55 GÜNEŞ  05:45 ÖĞLE  13:16 İKİNDİ  17:12 AKŞAM  20:36 YATSI  22:18
  • 33,0637
  • 35,9898

Murat Kurum: Trafik durmadan, hayat felç olmadan İstanbul kazanacak

Ahıska Türkleriyle sahur programında bir araya gelen ve burada bir konuşma gerçekleştiren Murat Kurum, İstanbul'un sorunlarından bahsederek "Fetret devrine son vereceğiz" dedi.

murat-kurum-trafik-durmadan-hayat-felc-olmadan-istanbul-kazanacak.jpg

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Murat Kurum'un yoğun programı sürüyor.

Vatandaşlarla hem mitinglerde hem iftar hem de sahur sofralarında buluşan Kurum, dün akşam Taksim'de düzenlenen sahur programında Ahıska Türkleriyle beraberdi.

Burada konuşma yapan Murat Kurum, İstanbul'un sorunlarına değindi.

Şehrin bekleyen sorunları olduğunu söyleyen Kurum, "Bu sorunların başında da kentsel dönüşüm ve ulaşım sorunu geliyor. 1 Nisan'da İstanbullu kardeşlerim bize mührü verdiklerinde ilk işimiz bu aziz şehri afetlere karşı dirençli hale getirmek, olası bir depremi en az hasarla atlatabilmek için seferberlik ruhuyla projelerimizi teker teker hayata geçirmek olacak.

"Trafik tamamen durmadan..."

Söz veriyorum, trafik tamamen durmadan, hayat felç olmadan İstanbul kazanacak, siz kazanacaksınız. Bu seçimde ya İstanbul'daki trafik sıkışıklığını yüzde 90'lar seviyesine çıkaranları ya da yeni ulaşım yatırımlarıyla birlikte trafik çilesini bitirecek olan kadroları seçeceğiz. Ben inanıyorum ki İstanbullular hizmetin adresi olan AK Parti'mizi ve Cumhur İttifakı'mızı 31 Mart'ta rekor bir oyla seçecektir." dedi.

"Türkiye sizin anavatanınızdır, Türkiye sizin toprağınızdır"

Kurum konuşmasında ayrıca, Ahıskalıların geçmişte çok büyük acılar yaşadığını, sıkıntılar çektiğini ve anavatanlarından sürüldüğünü söyledi.

Dünyanın birçok coğrafyasına gitmek zorunda kalan on binlerce Ahıska Türk'ünün, göç yolunda son nefesini vatan hasretiyle verdiğini belirten Kurum, "Biz hala o sürgünde, o vagonlarda hayatını kaybeden ailelerimizin, gençlerimizin, yavrularımızın, büyüklerimizin acısını yüreğimizde hissediyoruz." diye konuştu.

Kurum, Ahıskalıların, sürgünden sonraki yıllarda da çok zor şartlarda yaşadıklarını, kimliklerini, kültürlerini, değerlerini korumaya çalıştıklarını, asimile olmamak için büyük mücadeleler verdiklerini dile getirdi.

Onca sıkıntıya, zorluğa rağmen Ahıska Türklerinin kimliğini, değerlerini korumayı sonuna kadar başardığını vurgulayan Kurum, "Bugün buradaki bu güzel tablo bunun en güzel örneğidir. Biz biliyoruz ki Ahıska susturulmaya çalışılsa da Ahıskalı kardeşlerim dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar o atalarının devrettiği mirası ve kültürü ebediyete kadar yaşatacaklar. Türkiye sizin anavatanınızdır, Türkiye sizin toprağınızdır." ifadelerini kullandı.

Murat Kurum, yaklaşık 80 gün önce İstanbul'da hizmet etmek, eser üretmek için kutlu bir yolculuğa çıktıklarını ifade ederek, "Nasıl ki 81 ilimizde gece gündüz hizmet ettiysek, tüm sorunları çözmek için mücadele ettiysek, şimdi de İstanbul'umuzun fetret devrine son verip yükselişe geçmesi için koşacağız, gece gündüz çalışacağız." görüşünü dile getirdi.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek