• İSTANBUL İMSAK  03:36 GÜNEŞ  05:30 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:04 AKŞAM  20:33 YATSI  22:18
  • 32,2031
  • 34,8717

O konuştu herkes sustu! Haluk Levent'ten Gazze tepkisi!

AHBAP Derneği'nin kurucusu ve şarkıcı Haluk Levent'in BM konuşması gündemin ilk sırasına yerleşti. Levent, BM toplantısında Gazze'deki katliamı anlattı.

bm-toplantisinda-haluk-leventten-netanyahuya-gazze-tepkisi.png

AHBAP Derneği'nin kurucusu olan şarkıcı Haluk Levent, Kenya'daki Birleşmiş Milletler (BM) toplantısında Gazze'deki katliamı gündeme getirdi.

Konuşması katılımcılardan alkış aldı

Levent BM'deki konuşmasında, "Güzel ülkem Türkiye'den selamlar getirdim. Bugün buraya projelerimi anlatmaya gelmiştim ancak bu sabah uyandığımda Gazze'de 600 binden fazla çocuğun büyük tehlike altında olduğunu öğrendim. Biz AHBAP olarak Gazze'ye insani yardım göndermeyi denedik ama çok fazla engelle karşılaştık. Bildiğiniz gibi 100'den fazla BM çalışanı da hayatını kaybetti. Ayrıca Başbakan Netanyahu'ya da bir soru sormak istiyorum. 10 binden fazla çocuğun öldürülmesini nasıl haklı gösterebilirsiniz?" ifadelerini kullandı.

Haluk Levent yaptığı konuşmayla, toplantıda bulunan diğer katılımcıların da alkışlarını aldı. 

Programda yaşananları şöyle anlattı;

Çok konuşamayacağım, çünkü toplantılar sürüyor. Depremlerde, yangın ve sel felaketlerinde neler yaptık diye BM'nin dikkatini çekmiştik. Benden AHBAP ile ilgili konuşmamı istediler. Ancak baktım, Dünya Sağlık Örgü raporlarına... Refah Sınır Kapısı'nda 600 bin çocuğun ölüm tehlikesinde olduğunu söylüyor. Dedim ki "Haluk sen ne yapabilirsin? Böyle bir fırsatın var. Bütün dünya duysun." Çıktım söyledim, tabii daha çok şey vardı söylediğim. BM'nin daha da bağımsız olması gerekiyor. Birçok şey söylemektim ama hanımefendi kesmeye çalıştı.  Neredeyse alkışlayanların çoğu yanıma geldi. Hiç beklemiyorlardı böyle bir konuşmayı. Dünyanın çok yerinden gazeteci sorularını sordu. Elimden Filistin halkı için ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Geçmişte de şarkılar yapmıştım. 

Haluk Levent konuşma metnini değiştirdiğini X hesabından duyurdu;

Kenya’da Birleşmiş Milletler Sivil Toplum Örgütleri toplantısında aslında Ahbap faaliyetleri konusunda konuşmam istenmişti. Ama son dakikada konuşma metnimi değiştirme kararı aldım. İsrail’in Gazze ve Refah soykırımını protesto edeceğiz. Her yerde edeceğiz.

 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek