• İSTANBUL İMSAK  03:34 GÜNEŞ  05:29 ÖĞLE  13:07 İKİNDİ  17:05 AKŞAM  20:34 YATSI  22:20
  • 32,189
  • 34,9449

Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak?

Öğretmen atamalarında radikal bir değişim sinyali verildi. Peki, bu yeni atama politikası eğitim sektöründe nasıl bir etki yaratacak? Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğrenciler, veliler ve eğitim camiası bu değişime nasıl yaklaşıyor? İşte detaylar haberimizde!

ogretmen-atamalari-ne-zaman-yapilacak.jpg

Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Yeni yılla birlikte öğretmen adayları merak içerisinde bu sorunun cevabını araştırmaya başladı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda yakından izleniyor. Son olarak Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den açıklama geldi. Bakan Tekin, atama süreciyle ilgili "Mutlaka olacak!" açıklamasında bulundu. İşte açıklamanın detayları...
Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğretmen atamaları branş dağılımları belli oldu mu? 2023 KPSS A Grubu sonuçlarının açıklanmasının ardından öğretmen adayları atama süreciyle ilgili detayları merak edip araştırıyor.
 
ATAMALARLA İLGİLİ TÜM DETAYLAR
Özellikle konuyla ilgili açıklamalar yakından izleniyor. Peki, 2024 öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? Öğretmen atamaları branş dağılımı açıklandı mı? Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den atamalarla ilgili önemli açıklama geldi. Bakan Tekin yaptığı açıklamada 2024 yılındaki öğretmen atmasıyla ilgili "Mutlaka olacak!" dedi. İşte öğretmen atamalarıyla ilgili detaylar...
 
ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?
Öğretmen atamalarıyla ilgili geçtiğimiz Aralık ayının son haftasında Bakan Yusuf Tekin yaptığı açıklamada şunları söyledi: 2023 KPSS puanıyla öğretmen atamasını yapacağız ve tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığımızın bize vereceği kadro sayısı doğrultusunda takvimimizi oluşturacağız.
 
BRANŞ BAZLI OLACAK
Alabileceğimiz en yüksek sayıyı, atanacak toplam kamu personelinin büyük çoğunluğunun öğretmen olacağını tahmin ediyorum. Ama henüz sayıyla ilgili bir şey söylemem yanlış olur. Ama tahmin ediyorum önümüzdeki Kabine Toplantısı'nda bu zaten gündeme gelir. Ondan sonra da bize tahsis edilecek atama sayısına göre, biz de oturup branş bazlı olarak dağılımını yapacağız.
 
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek