• İSTANBUL İMSAK  03:44 GÜNEŞ  05:38 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:42 YATSI  22:27
  • 32,9065
  • 35,6871

Oktay Kaynarca'nın “milliyetçilik” açıklamaları tartışma çıkardı! Oktay Kaynarca ne söyledi?

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca'nın sözleri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Oktay Kaynarca ne söyledi? Kaynarca'nın ifadeleri neden tepki topladı? Detaylar haberimizde…

oktay-kaynarcanin-milliyetcilik-aciklamalari-tartisma-cikardi-oktay-kaynarca-ne-soyledi.jpg

Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca'nın sözleri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Oktay Kaynarca ne söyledi? Kaynarca'nın ifadeleri neden tepki topladı? Detaylar haberimizde…
 
Ünlü oyuncu Oktay Kaynarca, "Ben Türkiyeliyim, Türkiye milliyetçisiyim" sözleriyle gündeme geldi. Bu açıklaması, sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. Bir kesim Kaynarca'yı desteklerken, diğer bir kesim ise "Türk" yerine "Türkiye milliyetçisi" ifadesini kullanması nedeniyle eleştirdi. Kaynarca, sosyal medyada yapılan eleştirilere yanıt verdi. Türk televizyonlarının sevilen oyuncusu Oktay Kaynarca, katıldığı bir programda yaptığı açıklamalarla gündem oldu. Kaynarca'nın sözleri, sosyal medyada tartışma oluşturdu.

"YANLIŞ ANLAYIP TEPKİ GÖSTERİYORLAR"
Milliyetçilik hakkında değerlendirmelerde bulunan ünlü oyuncu, "Şehir milliyetçiliğini sevmem, ülke milliyetçiliğini severim. Ben Türkiyeliyim. Memleketimle tabii ki gurur duyuyorum. Doğduğum, babamın doğduğu yer burası. Ana baba topraklarımız burası ama ben Türkiye milliyetçisiyim. Bunu bile yanlış anlayıp bana tepki gösteriyorlar." dedi.

OKTAY KAYNARCA NE SÖYLEDİ?
Kaynarca'nın sözlerine sosyal medyada destek verenler olduğu gibi eleştirenler de oldu. Bazı kesimler, açık sözlülüğü nedeniyle Kaynarca'yı kutlarken, bazıları ise "Türk" yerine "Türkiye milliyetçisiyim" demesini eleştirdi.

ÜNLÜ OYUNCUDAN ELEŞTİRİLERE YANIT
Ünlü oyuncu, eleştirilere sosyal medya üzerinden yanıt verdi. Kaynarca, "Görüyorum ki geçmişte yaptığım bir röportajdaki 'ben Türkiyeliyim' sözüm eğrilip bükülüp tuhaf yerlere çekilmeye çalışılmakta. Bizim vatan sevdamızı sorgulamak kimsenin haddi değildir. 'Türkiyeliyim' demek, bana göre bu memleketin çocuğuyum demektir. Batısı, doğusu, kuzeyi, güneyi bana göre birdir ve bayrağımın dalgalandığı her yer memleketimdir. Herkes Türk olmak zorunda değildir ama ben bir Türk olarak bu topraklarda yaşayan herkesi 'Türkiyeli' demek adına Türkiyeli bir Türküm!" dedi.
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek