• İSTANBUL İMSAK  06:20 GÜNEŞ  07:45 ÖĞLE  13:23 İKİNDİ  16:21 AKŞAM  18:51 YATSI  20:11
  • 30,8595
  • 33,2634

Staj ve çıraklık mağdurlarına EYT müjdesi mi geliyor?

Staj ve çıraklık mağdurları için EYT düzenlemesi beklentisi her geçen gün artıyor. Son olarak, 'SGK'da Staj ve Çıraklık Mağdurları için EYT Toplantısı Yapıldı' iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bu iddialar üzerine açıklama yaptı. Peki, açıklamada ne denildi? Staj ve çıraklık mağdurları için EYT mi geliyor? Haberin detayları için bizi takipte kalın!

staj-ve-ciraklik-magdurlarina-eyt-mujdesi-mi-geliyor.jpg

Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK), "staj ve çıraklık mağdurları için EYT toplantısı düzenlendiğine" ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı, kurumda bu gündemle herhangi bir toplantı yapılmadığı bildirildi.

Kurumdan yapılan yazılı açıklamada, "SGK'da Staj ve Çıraklık Mağdurları için EYT Toplantısı Yapıldı" başlıklı haberlere ilişkin açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, "Bazı basın yayın organları, sosyal medya hesapları ve internet sitelerinde yer alan 'SGK'da Staj ve Çıraklık Mağdurları için EYT Toplantısı Yapıldı' başlıklı haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumumuzda bu gündemle herhangi bir toplantı yapılmamıştır." ifadesine yer verildi.

Staj ve çıraklık mağdurları, EYT düzenlemesi için yetkililerden açıklama bekliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın konuya ilişkin bir çalışma yürütüp yürütmediği bilinmiyor.
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek