• İSTANBUL İMSAK  03:44 GÜNEŞ  05:38 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:42 YATSI  22:27
  • 32,9065
  • 35,6871

UEFA'dan Merih Demiral'a skandal ceza

UEFA Disilpin Kurulu, Avusturya maçındaki gol sevinci sebebiyle Merih Demiral'a 2 maç ceza verdi.

uefadan-merih-demirala-skandal-ceza.png

UEFA, Avusturya maçında attığı golün ardından yaptığı bozkurt işareti nedeniyle hakkında soruşturma başlattığı milli futbolcumuz Merih Demiral'a 2 maç ceza verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada "Cezaya itiraz için CAS'a gidiyoruz" ifadeleri yer aldı.

CEZANIN SEBEBİ

UEFA'nın ceza açıklamasında gerekçe olarak şu ifadeler kullanıldı:

"Genel davranış ilkelerine uymamak, iyi davranışın temel kurallarıı ihlal etmek, spor etkinliklerini sportif olmayan amaçlarla kullanmak ve futbol sporunun itibarını zedelemek sebeplerinden ceza verilmiştir."

TFF'DEN 30 SAYFALIK SAVUNMA

Türkiye Futbol Federasyonu, bugün sabah saatlerinde yerli ve yabancı avukatlarca hazırlanan 30 sayfalık savunma dosyasını, UEFA Disiplin Kuruluna gönderdi.

Dosyada, daha önce yaşanmış çok sayıda örneğe yer verilip, bozkurt işaretinin Anadolu, Orta Asya ve dünyanın birçok yerindeki Türk kökenli halkların 1000 yıllık simgesi olduğu öne çıkarıldı.

BELLİNGHAM'IN AHLAK DIŞI HAREKETİNE 1 MAÇ CEZA

Öte yandan UEFA, Slovakya yedek kulübesine yaptığı ahlak dışı hareketi nedeniyle Jude Bellingham'a 1 maç ertelenmiş men cezası ve 30 bin sterlin para cezası vermişti. 

Sırbistan formasıyla ‘Çetnik’ selamı veren Dusan Tadic ceza almazken, Hollanda formasıyla ‘Aslan pençesi’ selamı veren Wout Weghorst'a da ceza verilmemişti.

untitled-design4677.png

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek