• İSTANBUL İMSAK  03:40 GÜNEŞ  05:32 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:03 AKŞAM  20:30 YATSI  22:14
  • 32,2
  • 34,904

Uğur Dündar'a babalık davası: DNA raporunda çarpıcı gelişme!

Metin Akpınar'a babalık davası açan Duygu Nebioğlu'nun açıklamaları, medyada büyük yankı uyandırdı. Nebioğlu, ablasının babasının ünlü bir gazeteci olduğunu iddia etti ve bu gazetecinin Uğur Dündar olduğu öne sürüldü.

ugur-dundara-babalik-davasi-dna-raporunda-carpici-gelisme.jpg

Oyuncu Metin Akpınar’ın kızı olduğu ortaya çıkan Duygu Nebioğlu, Sabah gazetesine verdiği röportajda “Ablamın babası da ünlü bir gazeteci” iddiasında bulundu. Nebioğlu’nun iddiasının ardından İstanbul dışındaki bir şehirde açılan davanın taraflarından birinin Uğur Dündar olduğu ortaya çıktı ve mahkeme DNA testi istedi. Ancak, Adli Tıp Kurumu'nun raporu, beklenmedik bir sonuç ortaya koydu.
 
DNA RAPORU ŞAŞKINLIK YARATTI
Adli Tıp Kurumu'nun DNA raporu, İsmail Uğur Dündar'ın Dilara G. için biyolojik baba olmadığını açıkladı. Bu gelişmenin ardından Uğur Dündar, sosyal medya üzerinden net bir açıklama yaptı ve konunun kapandığını belirtti.
 
BENİM İÇİN KONU KAPANMIŞTIR
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Uğur Dündar, şunları söyledi: “Bugünkü bir gazetede hakkımda babalık davası açıldığı ve haziran ayında karara bağlanacağı açıklanmış. Bugüne kadar mahkemenin aldığı gizlilik kararına titizlikle uyduk ve hep sustuk. Ama mademki karşı taraftan biri konuştu, kısaca net bir cevap vereyim. Mahkemenin her iki tarafı sevk ettiği ve son sözü söyleyecek kurum olan Adli Tıp Kurumu, DNA incelemesini bitirdi ve biyolojik babalık iddiasını reddetti. Benim ve avukatım Murat Ergün için konu kapanmıştır.”
 
AVUKATTAN SERT TEPKİ
Uğur Dündar'ın avukatı Murat Ergün, dava dosyasında gizlilik kararı olduğunu ve Duygu Nebioğlu'nun iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Ergün, Nebioğlu'nun ablasının davasında mahkeme kararının beklenmesi gerektiğini vurgulayarak, doğru bilgilere ulaşılması çağrısında bulundu. Murat Ergün, şö: “Gizlilik kararı olmasa ortaya çıkaracağım resmi bir evrakla tüm tartışmalara ve ahlâk dışı iddialara net bir cevap verebilirdim. Annenin de Uğur Dündar ile ilgili en ufak bir iddiası yok. En iyisi Duygu Nebioğlu ablasına sorsun, dosyada son gelişme neymiş, dosyaya gelen raporda ne yazıyormuş. Hatta ikisinin de avukatı sayın meslektaşım aynı kişi, avukatına sorsun. Öğreneceği gerçekler doğrultusunda çıksın ve kamuoyundan, Uğur Dündar’dan ve Uğur Dündar’ın ailesinden özür dilesin.”
 
NEBİOĞLU'NUN İDDİALARI SÜRÜYOR
Duygu Nebioğlu ise DNA raporunun sonucunun değiştirildiğini öne sürdü ve ablasının davasında hukuki sürecin devam ettiğini belirtti. Nebioğlu, annesinin ortaya çıkmamasının nedenini açıklarken, yaşananların iç yüzünün mahkeme süreciyle aydınlanacağını ifade etti. Nebioğlu, “Ben Metin Akpınar’dan önce Uğur Dündar’ı öğrenmiştim. 2008’den beri bildiğim bir konu bu. Kimsenin itibarıyla oynamamaya çalıştık senelerce. Ablamın davası 2 yıldır sürüyor. Ablamı ifşa etmediğim gibi Uğur Dündar’ı da ben ifşa etmedim. Kendisinin açıklamasını gördüm ama ben babama nasıl benziyorsam, ablam da Uğur Dündar’a benziyor.”
 
İTİRAZ DİLEKÇESİ HAZIRLIYORUZ
“Saçları turuncu, uzun boylu, manken gibi bir kadın. Şu an basın yasağı devam ettiği için sessiz kalmayı tercih ediyor. İtiraz dilekçesini hazırlıyoruz. Uğur Dündar, DNA raporunu yasal olmayan şekilde bir gazeteciye göndermiş, o gazeteci de bana gönderdi. Raporun sonucuyla oynandığını düşünüyoruz. Elbette bu konuyu kanıtlayacağız annem de ortaya çıkarsa. Kendisi annemle birlikteliğini de inkâr etmiş.”

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek