• İSTANBUL İMSAK  03:36 GÜNEŞ  05:30 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:04 AKŞAM  20:33 YATSI  22:18
  • 32,189
  • 34,9449

Uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan Kalben kimdir?

Ünlü şarkıcı Kalben Sağdıç İstanbul'da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda gözaltına alındı.

unlu-sarkici-kalben-uyusturucu-operasyonunda-gozaltina-alindi-kalben-kiimdir.png

İstanbul Cihangir'de sabah saatlerinde düzenenlenen uyuşturucu operasyonu kapsamında Kalben de gözaltına alındı. Operasyon sonrası şarkıcı Kalben İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

Evde yapılan aramalarda ise üç parça halinde daralı ağırlığı 15 gram gelen "skunk" türü uyuşturucu madde ile birlikte 2 bin avro, 730 dolar ve bin 500 TL ele geçirildi.

Türk Ceza Kanunu’nun 188’inci maddesinden gözaltına alınan şarkıcı, ifadesi alınmak üzere İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesine getirildi. Polis tarafından “şüpheli” olarak gözaltına alınan Sağdıç hakkında başlatılan tahkikat devam ediyor.

 

15 gram "skunk" ele geçirildi

Belirlenen ikamette yapılan baskında şarkıcı Kalben Sağdıç gözaltına alındı. Evde yapılan aramalarda ise üç parça halinde daralı ağırlığı 15 gram gelen 'skunk' türü uyuşturucu madde ile birlikte 2 bin avro, 730 dolar ve bin 500 TL ele geçirildi. Türk Ceza Kanunu'nun 188'inci maddesinden gözaltına alınan şarkıcı, emniyetteki tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

'İçiciyim ben, satmıyorum'

Şarkıcı Kalben Sağdıç'ın emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Kalben'in ifadesinde, "İçiciyim ben, satmıyorum" dediği öğrenildi.

Adli kontrol şartıyla serbest

Beyoğlu'nda düzenlenen uyuşturucu operasyonunda evinde uyuşturucu madde bulunması üzerine gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen şarkıcı Kalben Sağdıç, yurtdışı çıkış yasağı konularak, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kalben Kimdir? 

Türk müzisyen ve söz yazarı Kalben, 1986 yılında İskenderun’da dünyaya geldi. 8 yaşından itibaren müziğe ilgi duyan Kalben’in gerçek adı Kalben Sağdıç.

Yükseköğretimi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde yapan sanatçı, yüksek lisansını tamamladıktan sonra iş bulabilmek için İstanbul'a taşındı.

İlk olarak marka müdürü ve ardından senaryo yazarlığı, editörlük, proje yöneticiliği, reklam yazarlığı, çevirmenlik gibi çeşitli mesleklerle uğraşan Kalben, evde çektiği konser videolarla geniş hayran kitlesi kazandı.

Destek