• İSTANBUL İMSAK  03:25 GÜNEŞ  05:24 ÖĞLE  13:09 İKİNDİ  17:09 AKŞAM  20:44 YATSI  22:34
 • 32,3709
 • 34,7971

Verenel Derneği mazlumların umudu oldu

Kurban Bayramı vesilesiyle, “Gazze’ye Can Kurban” ve “Ümmet’e Can Kurban” sloganlarıyla hareket eden Verenel Derneği, ihtiyaç sahiplerinin zorlu süreçlerinde yanlarında olmayı ve yaralarını sarmayı amaçlıyor.

verenel-dernegi-mazlumlarin-umudu-oldu.jpg

2008 yılında "Hakk’a ve Yaratılmışların En Güzeli Olan İnsana Hizmet" amacıyla kurulan Verenel Derneği, şeffaf ve güvenilir çalışmalarının bir göstergesi olarak Kamu Yararına Çalışan Dernek statüsünü aldı.
 
Dernek, din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın felakete uğramış, zulüm görmüş ve yoklukla mücadele eden insanların yanında bulunarak onların sofralarına aş, dertlerine deva, hastalıklarına şifa olmayı hedefliyor. Hayırseverlerin destekleriyle mazlumlara umut olmaya devam ediyor.
 
1111-3.jpg
Başta Türkiye olmak üzere Afrika (Somali, Çad, Uganda, Nijerya, Tanzanya, Kamerun, Etiyopya, Benin, Fas, Libya, Mali, Nepal) Orta Asya (Afganistan, Arakan, Bangladeş, Endonezya, Sri Lanka, Suriye) ve Orta Doğu’da (Filistin, Yemen) mazlum ve mağdur durumdaki kardeşlerimize gönül köprüsü kurarak her alanda onların yanında olan Verenel Derneği, yardım faaliyetleri kapsamında birçok projeye imza atıyor.
 
YARDIM PROJELERİ VE FAALİYETLER
 • Su Kuyuları: Gittiği bölgelerde açtığı su kuyuları ile milyonlarca insanın susuzluğunu gideriyor.
 • Kalıcı Eserler: Camii ve medrese gibi kalıcı eserler inşa ederek insanların dini vecibelerini rahatça yerine getirebileceği ortamlar oluşturuyor.
 • Yetimlere Yardım: Yetimlere düzenli nakdi yardımlar sağlıyor ve yetim kompleksi inşa ederek koruyucu yaşam alanları sunuyor.
 • Sağlık Hizmetleri: Katarakt ameliyatı, hasta tedavi ve sünnet gibi sağlık alanlarında çalışmalar yapıyor.
 • Eğitim Desteği: Okul çağındaki öğrencilere düzenli burs yardımları ulaştırıyor.
 • Sosyal Marketler: İhtiyaç sahibi ailelere ücretsiz alışveriş imkânı sunan sosyal marketler kuruyor.
 • Kalkınma Projeleri: Süt keçisi ve dikiş makinesi gibi projelerle ihtiyaç sahibi ailelere meslek kazandırıyor.
 • Gıda Yardımları: Kuraklık ve açlık tehlikesi bulunan ülkelerde yıl boyunca gıda paketi ve toplu yemek organizasyonları düzenliyor.
 • Barınma Yardımları: Arakan'da yanan bambu evlerinin yerine yenilerini inşa ederek evsiz kalanlara destek oluyor.
 1111-2.jpg
KURBAN FAALİYETLERİ
Verenel Derneği, 2023 yılında Adak, Akika, Nafile ve Vacip kurban organizasyonları gerçekleştirerek yaklaşık bir buçuk milyon insanın sofralarına et ulaştırdı. "Ümmet’e Can Kurban" sloganıyla vacip kurban çalışmalarını sürdüren dernek, bu yıl da Afrika, Asya ve Ortadoğu'da kurban kesimlerini İslami usullere uygun ve hijyenik ortamlarda gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak.

1111-4.jpg
 
SANAL KİMLİK UYGULAMASI
Türkiye’de ilk ve tek olan Sanal Kimlik Uygulaması ile bağışçılar, kurbanlarının kesim videosuna, kesildiği yerin konumuna ve ortak oldukları hissedarların isimlerine kadar tüm bilgilere tek tıkla ulaşma imkânına sahip.
 
2024 YILI VACİP KURBAN ORGANİZASYONU
2024 yılı vacip kurban organizasyonu kapsamında Gazze için kesilecek kurbanların seçimi Hindistan'da yapılıyor. Hindistan'daki mandıralarda seçilen kurbanlar, hijyenik ortamlarda tecrübeli kasap ve ekipler eşliğinde kesilecek. Kesimi yapılan kurbanlar parçalanarak soğuk hava konteynerleri ile Dubai’deki konserve tesisine gönderilecek. Burada etler konserve yapıldıktan sonra Mısır’a sevk edilecek ve Filistin Sosyal Hizmetler Bakanlığı kontrolünde Gazzeli kardeşlerimize dağıtılacak.

1111-1.jpg
 
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek