• İSTANBUL İMSAK  03:40 GÜNEŞ  05:32 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:03 AKŞAM  20:30 YATSI  22:14
  • 32,2
  • 34,904

Yangın faciasında 29 kişinin katili kim?

29 kişinin hayatını kaybettiği Beşiktaş'taki yangın faciasında büyük ihmaller şok etkisine neden oldu. Detaylar haberde...

Yeni detaylar ortaya çıktıkça Gayrettepe'de bulunan Masquerade gece kulübünde meydana gelen faciada büyük ihmaller zinciri belirginleşiyor. Kaçak tadilat sırasında oksijen tüpünün patlamasıyla başlayan yangında, ruhsat bilgilerinin hatalı olduğu ve itfaiye raporlarının eksik bırakıldığı ortaya çıktı.
 
RUHSATTA HATALI BİLGİLER BULUNUYOR
Masquerade'in ilk ruhsatının 1987 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından verildiği öğrenildi. Ancak binanın yapılışında ruhsattaki bilgilerle uyuşmayan önemli detaylar ortaya çıktı. Binanın giriş ve çıkışının belirtildiği ruhsatta eksiklikler tespit edilirken, çıkış kapısının bulunmadığı eksi ikinci katta tehlike oluşturduğu belirlendi.
 
İTFAİYE RAPORLARI EKSİK BIRAKILDI
Masquerade'in ruhsatının yenilenmesi sürecinde büyük aksaklıklar yaşandığı ortaya çıktı. İlk ruhsatından 20 yıl sonra 2006'da yenilenen ruhsat sürecinde, mekanın itfaiye raporlarının eksik olduğu ve 2006'dan bu yana güncellenmediği belirlendi. Beşiktaş Belediyesi'nin ise 2018'de Masquerade'e ruhsat verirken gerekli itfaiye raporunu talep etmediği ve mekanın eski ruhsatla faaliyet göstermesine izin verdiği ortaya çıktı.

adsiz-tasarim-6.jpg
 
ŞÜPHELİ RUHSAT ONAYI
29 kişinin hayatını kaybettiği acı olayda, Beşiktaş Belediyesi'nin ruhsat verme süreci şüpheleri beraberinde getiriyor. Mekanın ruhsatını yenilerken gerekli güvenlik prosedürlerini takip etmediği ve eski ruhsattaki hatalı bilgileri yeniden onayladığı belirlendi. Masquerade faciasıyla ilgili detaylar gün yüzüne çıktıkça, yetkililerin alacağı önlemlerin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Olayın aydınlatılması ve benzer faciaların önlenmesi için alınacak tedbirlerin hızla uygulanması bekleniyor.
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek