• İSTANBUL İMSAK  04:33 GÜNEŞ  06:07 ÖĞLE  13:08 İKİNDİ  16:54 AKŞAM  19:58 YATSI  21:26
  • 32,5682
  • 34,6878

Yarıyıl tatili uzatıldı mı? Okullar ne zaman açılacak?

19 Ocak Cuma günü karnelerini alan öğrenciler, yarıyıl tatiline başladı. Sosyal medyada ise yarıyıl tatilinin 1 aya uzatılmasına ilişkin bir iddia ortaya atıldı. Peki, “Okullar hangi gün açılıyor, 15 tatil ne zaman bitiyor?” soruları kamuoyunda geniş yer buldu.

yariyil-tatili-uzatildi-mi-okullar-ne-zaman-acilacak.jpg

Okullarda ilk dönemin sona ermesiyle karnelerine kavuşan öğrenciler, okulların açılacağı tarihi merak ediyor. Yarıyıl tatilinin 1 ay uzatıldığı öne sürülürken, Dezenformasyonla Mücadele Merkezi konuyla ilgili açıklama yaptı.
 
YARIYIL TATİLİ UZATILDI MI?
Sosyal medyada yer alan bilgiye göre okullarda tatilin 1 aya uzatıldığı iddiası ortaya atıldı. Ancak bu iddialar gerçeği yansıtmıyor.
Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada “ "15 günlük sömestr tatili 1 aya uzatıldı" iddiası doğru değildir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 7 Temmuz 2023 tarihinde yayımladığı çalışma takvimi konulu genelgeye göre, 2023-2024 eğitim öğretim döneminin yarıyıl tatili süresinde bir değişiklik bulunmamaktadır. Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2024 tarihinde başlamış olup, 2 Şubat 2024 tarihinde sona erecektir.” ifadeleri kullandı.

OKULLAR İKİNCİ DÖNEMDE UZAKTAN EĞİTİME Mİ GEÇECEK?
Koronavirüs pandemisi döneminde hatırlanacağı gibi okullarda uzaktan eğitime geçilmişti. 2 yıl süresince uzaktan eğitim devam ederken pandeminin etkisinin bitmesiyle okullar da örgün eğitim yeniden başlamıştı. Son dönemde üst solunum yolu hastalıklarıyla ilgili yaşanan vaka artışları ve Bakan Koca'nın paylaşımı sonrası gözler "Okullar ikinci dönemde açılamayacak mı?" ve "Okullar ikinci dönemde uzaktan eğitime geçilecek mi?" sorusunun cevabına çevrildi. Hemen belirtelim ki bu tedbire yönelik herhangi bir resmi adım ve açıklama gelmedi. Olası açıklama veya kararı sizlerle paylaşacağız.

İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
Öğrenciler, 22 Ocak Pazartesi günü yarıyıl tatiline çıktı. 5 Şubat'ta ikinci dönem başlayacak. Bahar döneminde yapılacak ikinci ara tatilin tarihi ise 8-12 Nisan arası olarak belirlendi. Söz konusu eğitim yılı 14 Haziran 2024 Cuma günü sona erecek.
 
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek