• İSTANBUL İMSAK  03:40 GÜNEŞ  05:32 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:03 AKŞAM  20:30 YATSI  22:14
  • 32,2
  • 34,904

Dropshipping Fırsatları Nelerdir?

fxgbsn-300x300.png

Çevrimiçi bir iş fırsatı arayan her insan hayatında en az bir kez Dropshipping  ifadesi ile karşılaşmıştır . Dropshipping, istekli ve azimli bir e-ticaret girişimcisi için iyi miktarda gelir sağlayabilen internet tabanlı bir iş modelidir. Küçük bir başlangıç ​​sermayesi ve biraz da öz sermaye ile depo sahibi olmadan herhangi bir işçi masrafı olmadan , stoksuz satış yapmaya başlamak mümkündür. Dropshipping’te doğru adımları atıp iyi yönde ilerlediğinizi düşünürseniz , reklamcılık ve marka tanıtımı gibi alanlara daha fazla kaynak bilmeniz gereken önemli anektodlar mevcut. Bu nedenle,  işe başlayıp başlamayacağınıza karar vermeden önce, 'Dropshipping nedir?' sorusuna bir yanıt verebilmeniz gereklidir.

Dropshipping nedir?

Dropshipping , çevrimiçi mağazalar arasında bir tür perakende sipariş değiş-tokuş yöntemidir; burada satıcılar, malzemeleri satın alıp depolamak yerine, müşterilerden sipariş aldıktan sonra üçüncü taraf bir firmadan ürün satın alır. Ürünler satıcı tarafından hiç görülmeden kargo aracılığıyla tüketiciye ulaştırılır. Bu şekilde, satıcı ürünü depolayıp para kaybetmek zorunda kalmaz.  Perakende mağaza sahibi için, konu sevkiyat ve sipariş ulaştırma olduğunda, bu çoğunlukla kulaktan kulağa ilerleyen bir süreçtir. Satıcı, satılacak ürünü toplu olarak sipariş edip depolamak zorunda değildir. Bunun yerine, üçüncü taraf tedarikçi, ürünleri satıcı adına gönderir. Dropshipping girişimciler için oldukça hesaplı bir yöntemdir ; bir mağaza işletmek geleneksel perakende modeli kadar sermaye gerektirmez hatta çoğu zaman oldukça küçük rakamlar yeterli olur çünkü, gerçek bir mağaza açmanız, çalışan işe almanız, elektirik masraflarını ödemeniz , genel gider masraflarını ödemeniz veya ürün stoklamanız gerekmez. Bunun yerine, çevrimiçi bir mağaza açarsınız ve halihazırda var olan ürünleri ve doğrudan üretim yapan  tedarikçilerden toptan satın alırsınız.

Dropshipper Nedir?

Dropshipper, perakende satıcının ürün sayısını, istatistiklerini ve maliyesini yöneten ve siparişlerini müşterisine göndermekle yükümlü olan üretici veya tedarikçidir. Mağazanın asıl sahibi , esas olarak mağazaya ilgi çekerek ve siparişleri doğru ve memnun edici bir biçimde işleyerek müşteri kazanmaktan sorumludur; bu, etkili bir şekilde aracı olacağınız anlamına gelir. Dünyada ve ülkemizde bulunan milyonlarca girişimci, giriş maliyetlerinin düşük olması ve devamı için de aynı biçimde daha az para gerektirmesi nedeniyle dropshipping satış yöntemine ilgi gösteriyor. Çünkü sıradan bir insan olarak herhangi bir ek gereksinime sahip olmadan biraz cesaret ve operasyonel yönetim becerisi ile Dropshipping ile doğrudan dizüstü bilgisayarınızdan uzun vadede sürdürülebilir bir iş kurabilirsiniz.   Dropshipping'e Başlarken Bütün bunlar kulağa biraz karmaşık  gelmiş olabilir, ancak bir kez stoksuz satış yapmayı öğrendiğinizde, bu konuda tecrübe kazandığınızda işler göründüğünden çok daha basit ilerleyecektir. Dropshipping yöntemiyle çalışan bir perakendeci  olarak, her şeyi online platformlar üzerinden yapabilir ve tek bir ürüne bile dokunmadan işinizi kolaylıkla yürütebilirsiniz. Örneğin; Dropshipping amazon üzerinden oldukça kolay yürütülebilir. Bir stoksuz satış mağazası açmak için herhangi bir iş deneyimine ihtiyacınız olmadığı gibi bu işten düzenli gelir elde etmek için kolları sıvamanız gerekir. Dropshipping'in önemli avantajlarından biri ise  ilerledikçe dropshipping hakkında daha fazla şey öğrenebilmeniz için gerekli olan kaynakların bolluğudur. Çünkü dropshipping'i daha kolay hale getiren çok sayıda dijital ve geleneksel kaynak var. Daha önce bu türde bir iş deneyimine sahip olmayabilirsiniz ve yine de kolayca kar elde edebilirsiniz. İşe başladığınız süreçte oldukça fazla sorunla karşılaşacak ve zorlanacaksınız, ancak işler bir noktaya geldiğinde  “buna değer” diyeceksiniz. Sadece zorluklarla karşı karşıya geldiğinizde pes etmemeniz, kesinlikle ileri doğru büyük adımlar atıyor olmalısınız. Dropshipping eğer siz isterseniz sizin gelecekteki işiniz olabilir.

Destek