• İSTANBUL İMSAK  04:33 GÜNEŞ  06:07 ÖĞLE  13:08 İKİNDİ  16:54 AKŞAM  19:58 YATSI  21:26
  • 32,5682
  • 34,6878

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde emeklilerin bayram ikramiyesine zam yapıldığını açıkladı. Erdoğan, 'Önümüzdeki bayram bu rakamı yüzde 50 artış ile 3 bin liraya yükselteceğiz.' ifadelerini kullandı. Açıklamanın ardından gözler bayram ikramiyesi ödeme tarihlerine çevrildi. İkramiyeden faydalanacak olan vatandaşlar ikramiyenin ödeme tarihlerini araştırıyor Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? İşte detaylar...

emekli-bayram-ikramiyesi-ne-zaman-odenecek.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde emeklilerin bayram ikramiyesine zam yapıldığını açıkladı. Erdoğan, "Önümüzdeki bayram bu rakamı yüzde 50 artış ile 3 bin liraya yükselteceğiz." ifadelerini kullandı. Açıklamanın ardından gözler bayram ikramiyesi ödeme tarihlerine çevrildi. İkramiyeden faydalanacak olan vatandaşlar ikramiyenin ödeme tarihlerini araştırıyor Peki, emekli bayram ikramiyesi ne zaman ödenecek? İşte detaylar...

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE KADAR OLDU?
Partisinin Ordu mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesinin yüzde 50 artışla 3 bin lira olacağını açıkladı.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNDEN KİMLER FAYDALANACAK?
Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar ile şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri bayram ikramiyesi alacak.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?
Ramazan Bayramı, 10 Nisan itibarıyla idrak edilecek. Emekliye bayram ikramiyeleri ise bayramdan önceki hafta hesaplara geçiyor. Dolayısıyla 1-9 Nisan tarihleri aralığında bütün emekliler ilk ikramiyeleri almış olacak.
Diğer ikramiye ödemesi ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran haftasında ödenecek.
 
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek