• İSTANBUL İMSAK  03:35 GÜNEŞ  05:29 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:05 AKŞAM  20:34 YATSI  22:19
  • 32,189
  • 34,9449

Emeklilik hesabı yapmaya son! Maaşınız ne kadar olacak?

Emeklilik öncesi merakla beklenen bir adım daha geldi. Artık e-devlet üzerinden yapılabilecek sorgulama ile emekli olunca alınacak maaşın ne kadar olacağı önceden öğrenilebilecek. Emeklilik planlarını şekillendiren bu yeni uygulama, vatandaşların merakını gideriyor

emeklilik-hesabi-yapmaya-son-maasiniz-ne-kadar-olacak.jpg

Emeklilik, birçok insan için uzun yıllar boyunca emek verdikten sonra hak edilen bir dinlenme ve huzur dönemidir. Bu dönemde maddi güvencenin sağlanması ise emekliliğin keyfini çıkarmak için oldukça önemlidir.
 
Peki emekli olunca maaşınız ne kadar olacak? Artık bu sorunun cevabını merak etmenize gerek yok! e-Devlet Kapısı üzerinden emeklilik maaşı sorgulama işlemi kullanıma sunuldu.
 
SORGULAMA NASIL YAPILIYOR?
e-Devlet'ten hesaplamayı yapmak oldukça basit. Öncelikle e-Devlet portalına giriş yapılıyor. Arama motoruna "Ne kadar emekli maaşı alırım" yazılıyor. İlk seçenekte çıkan "4A emekli aylık bilgisi hesaplama"ya tıklanıyor. Gelen ekranlarda istenen bilgiler girildikten sonra alınacak tahmini emekli maaşı ve diğer bilgiler görülebiliyor.
 
Uygun şartları sağladıktan sonra emekli maaşını öğrenmek artık dakikalarınızı alacak. Kullanıcı dostu uygulama, beğeniyle karşılandı.. e-Devlet kapısı, dijitalleşen Türkiye yolunda önemli bir araç haline geldi. Devlet tarafından verilen hizmetler, e-Devlet aracılığıyla elektronik ortamda vatandaşlara sunuluyor.
 
 
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek