• İSTANBUL İMSAK  03:24 GÜNEŞ  05:24 ÖĞLE  13:10 İKİNDİ  17:10 AKŞAM  20:45 YATSI  22:36
  • 32,5164
  • 34,7944

Kılıçdaroğlu'nu geri istiyorlar

CHP’de önce genel seçimlerde alınan hezimet, sonrasında ise yerel seçimler öncesi aday krizleri suların durulmamasına neden olmuştu. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından genel başkanlık koltuğunu 'İmamoğlu-Özel' ikilisine kaptıran Kılıçdaroğlu’nun ismi bugünlerde tekrar gündemde. Areda Survey vatandaşlara Özgür Özel’i mi, Kılıçdaroğlu’nu mu başarılı bulduklarını sordu. İşte detaylar...

kilicdaroglunu-geri-istiyorlar.jpg
a655a9e8-4807-4dc8-8780-869bf70be620.png

CHP'de önce genel seçimlerde alınan hezimet, sonrasında ise yerel seçimler öncesi aday krizleri suların durulmamasına neden olmuştu. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından genel başkanlık koltuğunu "İmamoğlu-Özel" ikilisine kaptıran Kılıçdaroğlu'nun ismi bugünlerde tekrar gündemde. Areda Survey vatandaşlara Özgür Özel'i mi, Kılıçdaroğlu'nu mu başarılı bulduklarını sordu. İşte detaylar...

DİKKAT ÇEKEN ARAŞTIRMA: KILIÇDAROĞLU'NU GERİ İSTİYORLAR
Areda Survey araştırma şirketi vatandaşa 'Özgür Özel'i Kemal Kılıçdaroğlu ile karşılaştırırsanız hangisini genel başkan olarak daha başarılı buluyorsunuz?' sorusunu yöneltti. Ankete katılanların yüzde 62,4'ü Kılıçdaroğlu'nu başarılı bulurken, yüzde 37,6'sı da Özgür Özel'i başarılı bulduğunu söyledi. 14 Mayıs seçimlerinde CHP'ye oy veren seçmenlerin yüzde yüzde 72,9'u Kılıçdaroğlu'nu genel başkan olarak başarılı bulduğunu belirtti. CHP'li seçmenin yüzde 27,1'i de Özel'i genel başkan olarak başarılı bulduğunu söyledi.

İMAMOĞLU'NUN "ZOOM"UNDAN SONRA KOLTUK EL DEĞİŞTİRDİ
2023 seçimlerine “Sana söz yine baharlar gelecek” sloganıyla hazırlanan CHP'nin eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu zoom cuntasıyla deviren değişimciler, partiyi krizden krize sürüklemeye devam ediyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu başkanlığında yapılan 'değişim' konulu zoom toplantısının ardından CHP'de taşlar yerinden oynadı.

EKİBİ DE TASFİYE EDİLDİ
Önce Kemal Kılıçdaroğlu'nu genel başkanlık koltuğundan eden değişim ekibi, öncelikli olarak parti yönetiminde Kılıçdaroğlu'na yakın isimleri de bir bir tasfiye etti. Partinin üst yönetiminde başlayan değişim, belediye başkan adaylarına da sıçradı. Kılıçdaroğlu'na yakın olan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İzmir Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Ankara Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Tugay Erdem tasfiye edilen isimlerden bir kaçı oldu.
 
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek