• İSTANBUL İMSAK  03:44 GÜNEŞ  05:38 ÖĞLE  13:15 İKİNDİ  17:13 AKŞAM  20:42 YATSI  22:27
  • 32,9065
  • 35,6871

Putin, ABD'li şirketin mal varlığına el koydu!

Putin'in imzaladığı kararname ile ABD merkezli paketleme şirketi Silgan Holdings'in Rusya'daki varlıkları geçici olarak yerel yönetime devredildi.

putin-abdli-sirketin-mal-varligina-el-koydu.jpg

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in imzaladığı kararnameye göre, ABD merkezli paketleme şirketi Silgan Holdings'in Rusya'daki varlıkları geçici olarak yerel yönetime devredildi. Kararnamede, şirketin Stupin ve Enem şehirlerindeki tesislerinin Federal Mülk Yönetim Ajansı tarafından işletileceği belirtildi. Merkezi ABD'de bulunan Silgan Holdings, dünyanın önde gelen paketleme şirketleri arasında yer alıyor. Daha önce de Rusya, yaptırımlara karşılık olarak bazı Batılı şirketlerin varlıklarına kayyum atamıştı.

Tampon Bölge Çalışmaları Zaman Alacak

Rusya tarafından yapılan açıklamada, ordunun Ukrayna'nın Harkov sınırında tampon bölge oluşturmak üzere çalışmalarını sürdürdüğü ancak bu sürecin zaman alacağı ifade edildi.

Rusya ve İran'a İlave Yaptırımlar

Yeni Zelanda, Ukrayna savaşı nedeniyle Rusya ve İran'a yönelik yeni yaptırımlar uygulayacağını açıkladı.

Rusya'dan ABD'nin Füze Kararına Askeri Yanıt

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, ABD'nin Almanya'ya uzun menzilli seyir füzeleri yerleştirme kararının Rusya'nın güvenliğine zarar verme amacı taşıdığını belirterek, "Duygusal davranmadan yeni tehdide karşı askeri yanıt vereceğiz" dedi.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek