• İSTANBUL İMSAK  04:42 GÜNEŞ  06:15 ÖĞLE  13:09 İKİNDİ  16:53 AKŞAM  19:53 YATSI  21:19
  • 32,3854
  • 34,5096

1 kaşık yersen 30 yıl öksürmezsin!

Kışın soğuk algınlığına karşı bağışıklığı güçlendirmek gerekir. Bunun içinde özellikle doğanın gücünden faydalanmalısınız. Kara turp ya da siyah turp diye bilinen sebze de bağışıklığı güçlendirmek, öksürüğü, balgamı sökmek için birebir.

1-kasik-yersen-30-yil-oksurmezsin.jpg

Karaturp, genellikle kızartma ve haşlama gibi çeşitli yemeklerde kullanılır ve lezzetli olduğu bilinir. Türkiye'nin farklı bölgelerinde yetiştirilen bu sebze içeriği ile tüm hastalıklara deva olabiliyor. Özellikle öksürük, balgam soğuk algınlığı gibi sağlık sorunlarına iyi geliyor.
 
YAŞAM KALİTESİ DÜŞÜYOR
Kış aylarının vazgeçilmezi olan karaturp, içerisinde filtre edilen zencefil, zerdeçal ve bal ile birlikte şifa dağıtıyor. Birçok vatandaşın şikayetçi olduğu öksürüğe karşı tavsiye ediliyor. Mevsimsel geçişlerle birlikte birçok vatandaş gribal enfeksiyon ve öksürüğe yakalanıyor. Bitmek bilmeyen rahatsızlıklar yaşam kalitesini düşürüyor.
 
KISA SÜREDE HAZIRLANIYOR
Bahse konu hastalıklara karşı sofralarda yer alan karaturp, içerisinde filtre edilen zencefil, zerdeçal ve bal karışımı ise geçmek bilmeyen öksürüklere şifa oluyor. Babaanne ilacı olarak tarif edilen bu karışım, çok kısa sürede hazırlanarak tüketilebiliyor.
 
 

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek