• İSTANBUL İMSAK  03:36 GÜNEŞ  05:30 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:04 AKŞAM  20:33 YATSI  22:18
 • 32,189
 • 34,9449

Burçlar Ve Özellikleri Nelerdir?

20220718_181635_0000-300x300.png

Astroloji geçmişten günümüze dek çoğu insanın ilgilendiği gök bilim alanıdır. Ancak astroloji bir bilim değildir. Astroloji alanında en iyi konulardan biri burçlardır. Burçlar insanların doğum gününe göre hesaplanır ve burçların her insandaki karakter ya da kader gibi durumların üzerinde etkisinin olduğu bilinir.Burç tarihleri değişkendir ve herkesin doğum gününe göre değişir. Dolayısıyla her burcun farklı özellikleri ve etkileri vardır. Yükselen burç hesaplama ve ay burcu hesaplama doğum tarihi ve saatine göre yapılır. Bu faktörler göz önüne alınarak burç uyumu belirlenebilir. Günlük burç yorumları ve haftalık burç yorumları her burca ayrı olarak yapılır. Bu yazıda burçlar ve tarihleri ve aynı zamanda özellikleri hakkında bilgi vereceğiz. Burçlar kişiden kişiye göre farklılık gösterse de temel karakter düzenine yardımcı olurlar.

Burçlar Ve Özellikleri Nelerdir?

 
 1. Koç
Koç burcu 21 Mart – 20 Nisan  tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Cesur, atılgan, inatçı, öz güvenli, çabuk sinirlenme, mücadele etmeyi ve tartışmayı sevme genel koç burcu özellikleri arasındadır. Hırslı ya da kararlı olmayan bir koç burcuna rastlamanız çok zordur. Hırsları ve azimleriyle istedikleri her konuda başarılı olabilirler.
 1. Boğa
Boğa burcu 21 Nisan – 21 Mayıs tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Mantıklı, materyalist, güvenilir, finansal alanlarda başarılı, disiplinli, sabırlı ve konfora düşkünlük genel boğa burcu özellikleri arasındadır. Boğa burcu kadını estetikliğe, kişisel gelişime, kültüre ve sanata karşı eğilimlidirler. Denge boğa burcu için en önemli kavramlardandır. Boğa burcu erkeği genelde istikrarlı, sadakatli, inatçı, şefkatli ancak dışarıdan mesafeli görünme özelliklerine sahiptir.
 1. İkizler
İkizler burcu 21 Mayıs – 21 Haziran tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Değişken, kararsız, eğlence düşkünü, iletişim becerisi yüksek, uyumlu, meraklı ve arkadaş canlısı olma genel ikizler burcu özellikleri arasındadır. İkizler burcu kadını değişimi sever ve sıkıldıkları her an bulunduğu ortamdan çıkmak ister ve genelde zeki olmalarıyla bilinir. İkizler burcu erkeği güzel bir konuşma üslubuna sahip oldukları için ikna edemeyeceği kimse yoktur. Her konuda çabuk sıkılan yapıları vardır ve çabuk çözüm üretme yeteneğine sahiptirler.
 1. Yengeç
Yengeç burcu 22 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Duygusal, merhametli, insancıl, yardımsever, hassas ve yaratıcı olma genel yengeç burcu özellikleri arasındadır. Yengeç burcu kadını genelde evcimen, sevdiklerine bağlı, anlayışlıdırlar ve dingin bir yaşamı severler. Yengeç burcu erkeği sevecen,  dengeli, uyumlu, gizemli, iyi bir partner ve iyi bir ebeveyn olarak tanımlanabilir.  
 1. Aslan
Aslan burcu 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. İnatçı, gösterişi ve lüksü sevme, kıskanç, tartışmaya açık olma  ve sabit fikirlilik genel aslan burcu özellikleri arasındadır. Aslan burcu kadını genelde atılgan ve cesaretlidir aynı zamanda ilgisiz kalmaktan asla hoşlanmazlar. Aslan burcu erkeği ise kendine bakmayı, gezmeyi ve çalışmayı seven ve benmerkezci kişilerdir.  
 1. Başak
Başak burcu 23 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Kararlı, mantıklı, eleştirel, detaycı, temiz ve titiz, çözüm üretmeyi seven, sakin kalma ve duyarlılık genel başak burcu özellikleri arasındadır. Başak burcu kadını genelde olgun, saygılı ve ağırbaşlı kişilerdir. Başak burcu erkeği de olgun, planlı ve düzenli, mükemmeliyetçi, ve şüpheci kişilerdir.
 1. Terazi
Terazi burcu 23 Eylül – 22 Ekim tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Dengeli, hak ve adalet konusunda duyarlı, nezaket sahibi, duyarlı ve başarılı olma genel terazi burcu özellikleri arasındadır. Terazi burcu kadını genelde estetikliğe, kişisel bakım ve gelişime ve kariyere önem verirler. Terazi burcu erkeği oldukça saygılı, aşk ilişkilerinde romantik ve sadakatli, adalet duygusu gelişmiş kişilerdir.
 1. Akrep
Akrep burcu 23 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Duygusal, gizemli, tutkulu, hırslı ve alanlarında başarılı, kinci ancak sevdiği zaman derin bir şekilde bağlılık duygusu yüksek olan, detaycı ve şüpheci ve aynı zamanda sezgileri genel akrep burcu özellikleri arasındadır. Akrep burcu kadını genelde derin duygularla yaşayan ve hedefleri doğrultusunda hırslı yapıdaki kişilerdir. Akrep burcu erkeği gizemli, ketum, güvenilir, güçlü ve mücadeleci kişilerdir.
 1. Yay
Yay burcu 23 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Coşkulu, gezmeyi ve eğlenmeyi seven, sorgulayıcı, iletişime ve gelişime açık ve maceracı olmak genel yay burcu özellikleri arasındadır. Yay burcu kadını dobra, kendine bakan, iyimser ve felsefi konulara karşı eğilimlidir. Yay burcu erkeği idealist, öğrenmeye hevesli ve özgürlüğüne düşkündür.
 1. Oğlak
Oğlak burcu 22 Aralık – 20 Ocak tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Sabit fikirli, ciddi, ağırbaşlı, planlı, işkolik, güvenilir ve dürüst olma genel oğlak burcu özellikleri arasındadır. Oğlak burcu kadını genelde detaycı, şüpheci, çalışmayı seven, disiplinli ve başarıya ve kariyere düşkündür. Oğlak burcu erkeği stratejik hamlelerle ilerlemeyi seven, organize yeteneği gelişmiş ve çalışkandır.
 1. Kova
Kova burcu 21 Ocak – 19 Şubat tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Özgürlüğe düşkünlük, iletişime açık olmak, esprili ve doğal olmak, dobra ve dürüst olmak genel kova burcu özellikleri arasındadır. Kova burcu kadını sevecen, insancıl, eşitliğe önem veren ve modern görüşlere sahiptir. Kova burcu erkeği maceraperest, özgür düşünceli, anlayışlı, çok yönlü ve araştırmacıdır.
 1. Balık
Balık burcu 20 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında doğan kişilerin burcudur. Duyarlı, hassas, sempatik, uyumlu, iyi kalpli ve cömert olmak genel balık burcu özellikleri arasındadır. Balık burcu kadını sevecen, hayalperest ve anlayışlıdır aynı zamanda kolay empati kurabilir. Balık burcu erkeği sevecen, kibar ve aşk ilişkilerinde son derece romantiktir.  

Destek