• İSTANBUL İMSAK  03:55 GÜNEŞ  05:45 ÖĞLE  13:16 İKİNDİ  17:12 AKŞAM  20:36 YATSI  22:18
  • 33,0637
  • 35,9898

Dokuz farklı diş macunu markasının çürüğe karşı etkisi incelendi

2 akademisyen, farklı etken maddelere sahip 9 diş macununun içeriklerini araştırdı. Detaylar haberimizde...

dokuz-farkli-dis-macunu-markasinin-curuge-karsi-etkisi-incelendi-gida-guvenligi.png

Dr. Öğr. Üyesi Edibe Egil ve Dr. Öğr. Üyesi Özge Ünlü farklı etken maddelere sahip 9 diş macununun içeriklerini antimikrobiyal etkinliğini değerlendirmek amacıyla araştırdı. Araşrtırmada Malezya, ABD, Almanya ve Türkiye’den 9 farklı diş macunu markası ele alındı. Araştırma raporu “Test edilen diş macunlarının S. mutans ve L. acidophilus‟a karşı etkinlikleri incelendiği zaman; papatya özü, misvak+propolis+çay ağacı; misvak özü içeren diş macunlarının, S. mutans ve L. acidophilus‟a karşı etkinlikleri 500 ppm flor içeren diş macunundan istatistiksel olarak anlamlı düzeyde yüksek bulunmuştur.” sonucu ile yayınlandı.

Araştırılan markalar arasından bilindik marka

Naturalive markası ile bildiğimiz GİMDES helal sertifikalı ve doğal içeriğe sahip diş macunu da araştırılan markalar arasında yer aldı. Rapora göre Naturalive diş macununun misvak+propolis+çay etken maddeleri anlamında incelenen diş macunları arasında. Bu etken maddeleri ile çürümeye karşı etkili olduğu sonucu raporda yer alan bilgiler arasında.

"Sevincimi dostlarımla paylaşmak istedim"

Naturalive firmasının sahibi Kudret Livaoğlu, araştırma raporunun yayınlanmasının ardından sosyal medya hesabından yayınladığı mesajda sevincini dile getirirken şu sözlere yer verdi: “Bu sevincimi siz değerli dostlarla paylaşmak istedim. Her aşamasına emek vererek en iyisi en faydalısı nasıl olur üretimde önceliğim oldu. Üniversite çalışmasında diş macununuzun incelendiğini öğrendiğimizde  heyecanla bir yıl bekledik. Amerika, Alman ve yerli markaların olduğu 9 doğal diş macunu inceleniyor ve bizim dış macunumuz diş çürüklerine karşı etkili olduğu tespit ediliyor. Bu hizmeti sunmaya izin veren Rabbime şükürler olsun. Sayın Dr. Öğretim Üyesi Edibe hocamıza şükranlarımı sunarım.”

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek