• İSTANBUL İMSAK  03:55 GÜNEŞ  05:45 ÖĞLE  13:16 İKİNDİ  17:12 AKŞAM  20:36 YATSI  22:18
  • 33,0637
  • 35,9898

Güneş gidiyor yağış geliyor

Meteoroloji'nin tahminlerine göre bugün yurdun batı kesimlerinden giriş yapacak olan yağışlı hava dalgası adım adım yurdun tamamına yayılacak. Yağışlarla beraber hava sıcaklıklarında da birkaç derece düşüş görülecek.

gunes-gidiyor-yagis-geliyor.jpg

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı. Bugün yurdun kuzeybatı kesimlerinde yer yer kuvveti olarak etkili olacak sağanak yağış, adım adım yurt geneline yayılacak. Hafta ortasından itibaren yurdun büyük çoğunluğunda yoğun bulutlu ve yağışlı günler bekleniyor. 

Yağışlar Anadolu'nun iç ve yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar olarak görülecek.

HAVA SICAKLIKLARINDA BİRKAÇ DERECELİK DÜŞÜŞ

Yağışlı hava yurttaki hava sıcaklıklarında büyük bir değişiklik yaratmayacak, sıcaklıklar birkaç derece düşüş yaşayacak.

SAĞANAK BUGÜN YER YER KUVVETLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son tahminlere göre yurdun batı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, Marmara, (Afyonkarahisar hariç) Ege, İç Anadolu'nun batısı ve Batı Karadeniz'in iç kesimlerinin sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Çanakkale, Tekirdağ, Edirne, Muğla ve Edremit Körfezi çevreleri ile Aydın'ın kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Kuzey ve iç kesimlerde sabah ve gece saatlerinde pus ve yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Orta Torosların yüksek kar örtüsüne sahip dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek