• İSTANBUL İMSAK  03:36 GÜNEŞ  05:30 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:04 AKŞAM  20:33 YATSI  22:18
  • 32,189
  • 34,9449

Güneş Kremi Faydaları Nelerdir

Screenshot_20220511-182243_Chrome-300x209.jpg

Güneş ışınlarının, herhangi bir koruma olmaksızın cilt ile temasında birçok olumsuz durum ortaya çıkar. Güneş kremi faydaları nelerdir sorusuna ciltte leke oluşumu, renk eşitsizliği, yaşlanmayı hızlandırma, kızarıklıklar vb. gibi sorunların önüne geçer diyebiliriz. Cilt sağlığımız açısından önemli bu gibi durumlara engel olmak için mutlaka güneş kremi kullanmalıyız. Güneş kremi faydaları nelerdir, sizler için birkaç madde halinde derledik. İşte detaylar.

  1. Erken yaşlanmayı önler
Herkes sağlıklı ve genç görünen bir cilde sahip olmak ister. Fakat güneş ışınlarına maruz kalmak kırışıklıkların ve ince çizgilerin oluşmasını artırır. Güneş kremi kullanmak yaşlanma belirtilerine karşı korumada  önemli rol oynar.
  1. Cilt tonunu eşitler
Cildinize güneş kremi kullanmak cilt tonunuzun eşit kalmasına yardımcı olmaktadır. Zararlı güneş ışınlarına koruma olmaksızın direkt olarak maruz kalmak cilt renginde eşitsizliğe neden olur. Bu sebeple günlük olarak güneş kremi kullanmak oldukça önemlidir.
  1. Leke oluşumunu önler
Özellikle hassas bir cilt yapısına sahipseniz cildinizi güneş ışınlarından olabildiğince korumalısınız. Cildinizde güneşle beraber  kahverengi lekeler, kılcal damar görünümü gibi önemli cilt sorunları yaşayabilirsiniz. Düzenli olarak güneş kremi kullanarak bu gibi sorunların önüne geçebilirsiniz.
  1. Cilt kanseri riskini azaltır
Güneş kremi faydaları nelerdir sorusuna bir diğer önemli cevap ise güneş kremlerinin cilt kanseri oluşumunu azaltmadaki etkisidir. Güneş kremleri genellikle bir güzellik ürünü olarak görülür. ancak cilt kanserini önlemede hayati önem taşır. Cilt kanserinden korunmak için düzenli olarak güneş kremi kullanmak gerekmektedir.
  1. Güneş yanıklarını önler
Özellikle yaz günlerinde cilde doğrudan temas eden güneş ışınları ciddi yanıklara neden olabiliyor. Cilt aşırı miktarda ultraviyole ışınlarına maruz kalarak kızarıklıklar, içi su dolu baloncuklar oluşturmaya başlar. Bunun sonucunda ağrılar, acılar kaçınılmaz olabilir. Güneş kremi kullanarak cildinizi bu gibi problemlerden koruyabilirsiniz.
6. Cilt Nemini Korur
Güneş kremleri cilt üzerinde adeta bir bariyer etkisi göstererek cildi sarar. Bu cildin nemini muhafaza etmesine yardımcı olur. Cildimiz yumuşak, hassas ve dış dünyayla vücudumuz arasında bir bariyerdir. bu nedenle ona olabildiğince iyi bakmamız gerekir. Güneş kreminin güneşe çıkmadan önce kullanılması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Sadece yaz aylarında değil dört mevsim güneş kremi kullanarak cildinizi koruyabilirsiniz.    

Destek