• İSTANBUL İMSAK  03:24 GÜNEŞ  05:24 ÖĞLE  13:10 İKİNDİ  17:10 AKŞAM  20:45 YATSI  22:36
 • 32,5164
 • 34,7944

Güzellik Salonu Yapılan İşlemleri Nelerdir?

20220708_162934_0000-300x300.png
a655a9e8-4807-4dc8-8780-869bf70be620.png

Güzellik Salonu Nedir?Güzellik salonu, birçok insanın evde yapamadıkları bakımları için profesyonel olarak bu işlemlerle ilgilenerek istediğimiz işlemi hijyenik ortamda yapılamasıdır. Bu işlemler cilt bakımı, el ve ayak bakımı, kalıcı makyaj, lazer epilasyon gibi birçok işlemde bizlere yardımcı olmaktadırlar.

Güzellik Salonu Yapılan İşlemleri Nelerdir?

 • En önemlisi Lazer epilasyondur.
 • Cilt bakımı,
 • Dermapen,
 • Kalıcı makyaj,
 • Kalıcı oje,
 • Kaş Kontörü,
 • El ve ayak bakımı,
 • Göz çevresi bakımı,
 • Botoks,
 • İpek kirpik ekleme,
 • Yüz ve dudak dolgusu gibi birçok işlemleri uygulamaktadır.
Lazer EpilasyonLazer epilasyon, sağlık gibi birçok işlemlerde kullanılan lazer, sağlık dışında tüylerin kalıcı olarak bitirmede yardımcı olmaktadır. Tüy köklerine ışın yollayarak tüylerin gelişimini sağlayan kök hücrelerinin işlevini kasıtlı olarak bozarak tüylerin tekrardan cilt yüzeyine çıkmasını engellemektedir. Lazer Epilasyon Seans Süresi Ne Kadardır? Lazer epilasyon uygulanan bölgede bulunan kıllar farklı uzunlukta olmasından dolayı lazer etkililiği de farklıdır. Tek seansta yok etmek mümkün değildir. Vücut yapısı cilt tipi gibi farklılıklardan dolayı uygulama süresinde etkin rol oynamaktadır. Örneğin; dudak üstü yapılan lazer epilasyonda saniyeler içinde bitebilmektedir. Ya da iki bacak için 1 buçuk saat gibi sürede bitebilmektedir. Lazer epilasyon öncesi dikkate almamız gereken şunlardır:
 • Güneş veya solaryum ile bronzlaşma lazerin etkinliğini azaltmaktadır.
 • Lazer epilasyon uygulanmadan bir ay öncesine kadar başka bir epilasyon türü uygulanmamalı ve tüyler uzatılmamalıdır.
 • Lazer epilasyona gelmeden önce kıllar bir gün önce jiletle kıllar kesilmeli ve hazır hale getirilmelidir.
 • Lazer epilasyon gelmeden önce krem ve yağ gibi ürünler kullanılmamış olması gerekmektedir.
Lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gereken şunlardır:
 • Lazer yapılan yeri güneş ışınlarından korumamız gerekmektedir.
 • Lazer yapılan bölgede hemen çıkan tüylere müdahale edilmemelidir.
 • Lazer uygulanan bölgeye hemen suyla yıkamak ve lifle ovalamak doğru değildir.
Diğer epilasyon türlerine göre Lazer epilasyon daha etkili olduğu için tercih edilmektedir. Kadın erkek fark etmeksizin istenmeyen tüylerden acısız bir şekilde işlem yapmaktadır. Uzmanlar tarafından uygulanacak bölge, cilt tipi ve rengi, kıl yapısı incelerek hangi tür cihaz kullanılacağı seçilir ve kişiye yaklaşık olarak tüylerden kaç seansta kurtulacağının bilgisi verilmektedir. Lazer Epilasyon Kalıcı Mı? Hızlı ve bir o kadar da etkili olan lazer epilasyon seanslar tamamlandığında istenmeyen tüylerden tamamen bitmiş olmaktadır. Kıl köklerini yok ederek kılların tekrar uzamasını engellemektedir. Ancak kıl kökü kalınlığına, cihazın işlem süresine göre uygun cihazlardan yararlanmak sağlımız açısından önemli bir faktördür. Cilt Bakımı Cilt bakımı, Cildin ihtiyaçlarına karşılık uygun ürünleri düzenli olarak kullanmasına ve cildin yenilenmesine cilt bakımı denilmektedir. Her insan farklı cilt yapısına sahip olmaktadır. Cildimizi tanıyıp onun yapısına göre eksikleri gidermemiz gerekmektedir. Yani kuru bir cilt yapısına nem gerekmektedir. Eğer biz bu nemi karşılayamadığımız durumlarda cildimizde kızarıklıklar, pul pul dökülme, yanmalar oluşmaktadır. Ya da yağlı bir cilt yapısına sahip olan kişilerin cildin çok fazla nemlendirme durumunda akne, sivilce gibi birçok cilt hasarları oluşturmaktadır. Hangi Sıklıkla Güzellik Salonu nda Cilt Bakımı Yapılmalıdır?                                                Cilt bakımı için özellikle bir süre vermek doğru değildir. Herkesin cilt yapısı farklı olmasından dolayı cilt analizi yapılıp ona göre cilt bakımı seansları ayarlanmaktadır.        Kalıcı MakyajKalıcı makyaj, günümüzde en çok tercih edilen bir uygulama olmaktadır. Bunun sebebi makyaj yapmakta zorlanan ve ciltteki eşitsizliği olan kişiler için çok kolay bir yöntemdir. Deri altına enjekte edilerek derinin altındaki pigmentleri ortaya çıkararak yüzde eşit bir görüntüye sahip olunmaktadır. Kalıcı Makyaj Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?Kalıcı makyaj, en çok göz, dudak ve kaş bölgesine uygulanmaktadır. Kalıcı Makyaj Ne kadar Süre Kalıcıdır?Kalıcı makyaj, dayanıklılık süresi cilt yapısı ve yaş faktörlerine bağlıdır. Örneğin; Esmer bir ciltte daha hızlı yenilenme olacağı için daha kısa sürebilmektedir. Bölgeye göre de değişiklik gösteren kalıcı makyaj için tam bir süre verilememektedir.        Kalıcı Oje Kalıcı oje, uzun süre tırnaklarımızdan çıkmayan ve suya bile girse hiçbir bozulma olmayan ojeler son dönemlerde en trend olandır. Düzgün, pürüzsüz, parlak ve bakımlı bir görüntüye sahip olmanızı sağlamaktadır. Kalıcı oje, uygulaması tırnak yapısını bozmayan, güvenle kullanabileceğimiz malzemelerden üretilmiştir. Kalıcı oje için özel bir ışınlı makine kullanılmaktadır. Bu yüzden evde yapılması mümkün değildir. Kaş Kontörü Kaş kontörü, seyrek ve boş olan kaşlarda genellikle her zaman makyajla kapatmak zor gelebilir. Kesin çözüm olan her daim düzgün görünmesi için yapılan bir boyama işlemi olarak geçmektedir. İki tür çeşidi bulunan kaş kontörü şunlardır:
 • Microblading Kaş Kontörü: Dövme yöntemi ile kaşlara yapılan kalıcı kaş makyajı olarak bilinmektedir. Microblading kaş kontörü genellikle şekilsiz, ince ve boşluklu kaş için kullanılmaktadır.
 • Micropigmentasyon Kaş Kontörü: Steril ve tek kullanımlık iğne ile doğal mineral renklerin hemen altına yerleştirme işlemi olarak kullanılmaktadır. Bu işlem alerjik olmayan, cilt için özel üretim olan doğal pigmentlerdir.
El-Ayak BakımıEl ayak bakımı, yıpranmış, kurumuş, tırnaklarda oluşan mantar görünümünü görüntü olarak bizleri etkilemektedir. Ayak bakımı için de çatlamış topuklar, tırnak kalınlaşması, biçimsiz tırnaklar ayaklarımızda kötü bir görüntü oluşturmaktadır. Bu görüntüleri yok etmek için uzman ekiplerden yardım alarak bu kötü görüntüyü gidermektedirler. Göz Çevresi BakımıGöz çevresi bakımı, yaşlanmanın ilk belirtisi gözlerde başlamaktadır. Torbalanma, morluklar, kırışıklıklar gibi daha birçok deformeler oluşmaktadır. Bunların birçok sebebi vardır. En çok faktörler arasında genetik faktörler, güneş ışınları, düzensiz uyku, düzensiz beslenme, sigara ve alkol kullanımı gibi birçok sebeplerden dolayı bu deformeler oluşmaktadır. DermapenDermapen, cildimizdeki kırışıklık, cildin sıkılaşmasında, akne ve sivilce tedavisinde kullanılan cildi yenileyerek daha temiz bir görüntüye sahip olmamızı sağlamaktadır. Ayriyeten cildin tazelenmesini ve yenilenmesini de sağladığı için tüm cilt tipindeki herkes bu işlemi yaptırabilmektedir. Dermapen Faydaları Nelerdir? Saymakla bitmeyen faydaları vardır. Bunlar:
 • Gözenek küçülme tedavisi,
 • Renk tonunun açılması,
 • Sivilce ve yara tedavisinin giderilmesi gibi birçok faydası bulunmaktadır.
      İpek Kirpik Ekleme Mevcut kirpik üzerine uygulanan kirpik güçlendirme ve gürleştirmedir. Saf ipekten yapılan bu kirpikler gözlerimizi daha ön plana çıkarmaktadır. İpek Kirpik Ekleme Avantajları Nelerdir?
 • Gözlerin derinliğini ortaya çıkarmaktadır.
 • Makyaj yapma süresi kısalmaktadır.
 • Mevcut kirpiklere zarar vermemektedir.
Botoks Yüzdeki kırışıklıkları azaltmak, oluşumunu engellemek, terlemeyi azaltmak ve son olarak migren tedavisinde kullanılan bir teknolojidir. Botoks’un Etkisi Ne Kadar Geçerli? Botoks uygulandıktan sonra yaklaşık olarak 3 ay sonra güçlü kaslarda hareketler devam etmektedir.4 ay sonra ise zayıf kaslar hareketlenmeye başlar. 6 ay sonra tamamen etkisini gösterir. Tekrarlanma gerekmektedir. 4-6 ay arasında yapılması daha iyi olmaktadır. Yüz ve Dudak Dolgusu Yüz ve dudak dolgusu, yüzümüzde ve dudaklarımızda olan deformeleri ortadan kaldırmak amacıyla dolgu işlemi yapılmaktadır. Yüzümüzde genellikle yaşlanmadan kaynaklı hacim dolgusu kullanılarak yüzümüzdeki orantısızlığı giderilmektedir. Dudak dolgusu ise genellikle ince olan dudaklarda hacim sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Günümüzde en popüler estetik şekli budur. Kadınlar tarafından baya rağbet görmektedir. Zamanla artmaya devam edecek ve kadınların ilgisini surdecek gibi görünmektedir.  

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek