• İSTANBUL İMSAK  03:36 GÜNEŞ  05:30 ÖĞLE  13:06 İKİNDİ  17:04 AKŞAM  20:33 YATSI  22:18
  • 32,189
  • 34,9449

İnsan Vakfı Kudüs programını gerçekleştirdi!

large_2019121919511750551849603.jpg

"KUDÜS PROGRAMI DEVAM EDİYOR!

Dünyanın cazibe merkezi, üç semavi dinin ilgi odağı Kudüs bugüne kadar pek çok ilmi  çalışmaya, akademik araştırmaya,sempozyum ve toplantıya konu olmuş ve birçok yönü ile  incelenmiştir. Son yıllarda yaşanan gelişmeler Kudüs’ü bir kez daha dünyanın gündemine taşımıştır.

İnsan Vakfı ve Burak Derneği'nin okullarda ortaklaşa yürüttüğü 'Kudüs' semineri devam ediyor.

GENÇLERE TOPLUM BİLİNCİNİ ÖĞRETİYORUZ!

Kudüs programımız; sorumluluk bilincine sahip ülkesindeki ve dünyadaki ihtiyaç  sahiplerine duyarlı bir toplum oluşturmayı amaçlıyor. Bilinçlendirmeyi amaçladığımız programımızda uygulamalarının destekçisi ve paydası haline gelen gençlerin şimdiden, toplum adına, zorbalık gören savaş mağduru mazlum Küdüs'lü kardeşleriniizin destekçisi olmaya hazırlamaktadır.

Sultangazi ilçesinde Nuri Pakdil Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluştuk. Okul müdürü, öğretmenler mihmandarlığında öğrenci grubuna toplamda 1105 öğrenciye kudüs sunumumuzu gerçekleştirdik.

"KUDÜS" GÖZ BEBEĞİMİZDİR!.. İnsan Vakfı Müdürü Ercan Sarı program ile alakalı öğrencilere  bilgi verdi. Sarı, "Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın bütün Müslümanların asıl  gündemlerin de olması gerekmektedir. Kudüs, tüm Müslümanların göz bebeğidir,  namusudur, kutsalıdır. Mescid-i Aksâ başta olmak üzere, Kudüs’teki bütün kutsal mekânların mevcut statüsünün korunması ve gereken saygının gösterilmesi Filistin ve Ortadoğu barışı açısından son derece önemlidir." dedi.

İLK KIBLEMİZ "MESCİD-İ AKSA"

Ardından Burak Derneği Genel Başkanı Adem Yenihayat, Kudüs ile alakalı semineri gerçekleştirdi. Adem Yenihayat, "İlk kıblemiz olan Mescid-İ Aksa yı daha iyi tanımaları için böyle bir etkinlik düzenlediklerini" söyledi.

"KUDÜS'E" SAHİP ÇIK!

Kudüs programına başlayan Burak Derneği Genel Başkanı Adem Yenihayat, Hz Ömer tarafından  Kudüs’ün fethedilmesini ve bu esnada gelişen olaylarla ilgili tespitlerini aktardı. Lekesiz Kudüs şehrinin kan dökülmeden fethedilmesine dikkat çekti. Ayrıca Kudüs’e sahip çıkmak ve imkanlar dahilin de ziyaret etmek gerektiğininin de  sözlerine ekledi.

Kudüs programımız öğrencilerle soru cevap şeklinde devam etti.  Kitap hediye takdiminin ardından program sona erdi. Öğrencilerin 'Kudüs' konusundaki  ilgilerine ve okul yönetiminin Kudüs hassasiyetlerine tekrar teşekkür ediyoruz.

İnsan Vakfı ve Burak Derneği'nin birlikte organize ettiği 'Kudüs' proje kapsamındaki seminerler önümüzdeki günlerde belirlediğimiz okullarda sunumlarına devam edecek.

Destek