• İSTANBUL İMSAK  03:57 GÜNEŞ  05:46 ÖĞLE  13:16 İKİNDİ  17:12 AKŞAM  20:36 YATSI  22:17
  • 33,0035
  • 35,9325

Masajın vücudumuza faydaları nelerdir?

Günümüz çalışma temposunun yoğunluğu sebebiyle, çoğumuz masa başı işlerinden kalkmaya zaman bulamıyor ve kimi zaman saatlerce trafiğe takılıyor. Eve geldiğimizde ise başımızı teknolojik aletlerimize gömüyor ya da yine oturduğumuz yerden televizyon seyrediyoruz.

masajin-vucudumuza-faydalari-nelerdir.png

Günümüz çalışma temposunun yoğunluğu sebebiyle, çoğumuz masa başı işlerinden kalkmaya zaman bulamıyor ve kimi zaman saatlerce trafiğe takılıyor. Eve geldiğimizde ise başımızı teknolojik aletlerimize gömüyor ya da yine oturduğumuz yerden televizyon seyrediyoruz.

Işte bu saatlerce hareketsiz kalarak yaptığımız eylemsizlik vücudumuzda kronik ağrıların oluşmasına ve kendimizi her gün oldukça yorgun ve bitkin hissetmemize sebep olduğu gibi, yaşam kalitemizi de düşürüyor.

Yaşadığımız yüzyılın şartlarının getirdiği bu hareketsizlik eyleminin vücudumuza verdiği zararı tamamen yok edemesek bile bazı teknikler ile minimum seviyeye indirmemiz ve yaşam kalitemizi tekrardan yükseltmemiz mümkün.

Bunların en başında, düzenli yaptıracağımız masaj ritüelleri geliyor. Masaj, binlerce yıldır tıbbi anlamda kullanılan hem zihnen hem de fiziken rahatlamamızı sağlayan en önemli terapi yöntemlerinden biridir. Masajın en önemli yararlarına gelecek olursak; toplardamar dolaşımını hızlandırararak, dokuların beslenmesini ve oksijenle dolmasını hızlandırır. Deri üzerindeki baskıdan dolayı deri gerginliğini ve parlaklığı artar, cildi güzelleştirir. Sinirsel bağlantılar sebebiyle, safra, bağırsak ve mide fonksiyonlarına yararı vardır. Lenf dolaşımı düzene girdiğinden dolayı vücuttaki ödem ve toksin gibi maddelerın atımı kolaylaşır.

Masaj sırasında vücudunuzun doğru bölgelerine yapılan basınç sayesinde omurga ve sırt ağrılarınız, selülitleriniz, adele kramplarınız, kronik ağrılarınız, uykusuzluk problemleriniz, kabızlık ve yumuşak doku sakatlanmaları gibi bir çok rahatsızlığınız çözülebilir. Bunlar ciddi anlamda yaşam kalitenizi düşüren ve sizin çoğu zaman beraber yaşamaya alıştığınız rahatsızlıklardır. Fakat düzenli masaj giderilmesiyle bu tür rahatsızlıklardan kurtulmanız mümkündür.

Slimwell, sağlık yaşam ve wellness konsepti ile misafirlerinin seans sonunda kendilerini tepeden tırnağa yenilenmiş hissetmelerine çok önem verir. Işte tam da bu yüzden, 2.500 yıllık Çin masaj tekniğinin günümüz üstün teknolojisine uyarlanarak yapılmış olan Rollshape masaj cihazı misafirlerinin en sevdiği cihazdır.

Rollshape içerisinde kızılötesi ışınları olan ve verdiği sıcaklık ile özellikle selülit parçalamaya yarayan, vücudunuzun her yerine masaj yapan, yumuşak doku zedelenmelerinden kronik sırt ağrılarına, adele çekmelerinden bölgesel selülite kadar çoğu rahatsızlığa iyi gelen bir masaj cihazıdır. Özellikle Hydroshape ya da Bodyshape seansı bitiminde kullanılan ve tamamlayıcı özellik taşıyan bu cihaz tahtadan dönen silindir olarak selülitlerinizi parçalayıp, sıkılşamanıza yardımcı olur. Yarım saatlik seanslar ile tüm vücudunuzu çalıştıran Rollshape düzenli kullanımda birinci ayında vücudunuzda gözle görülür bir sıkılaşma yaratır.

Yorum Yap

Bu habere yorum yapabilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Destek